Zipp X-Race 50ccm na 72ccm

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Zipp X-Race 50ccm na 72ccm

Tagi: , , , , , , , ,

Ten temat zawiera 18 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe CEFA CEFA 6 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 19 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe nutrus
    nutrus
    Użytkownik

Witam posiadam zippa x-race z silnikiem 139FMB i chciałbym go przerobić na 72ccm. Chciałbym się zapytać jakiej firmy wstawiać cylek żeby nie był to jakiś syf. Mile widziane linki 😀

Zdjęcie profilowe DooOminO
    DooOminO
    Użytkownik

Ile mozesz przeznaczyc na ten cylinder?

.. Bez polskich znak’o’w .

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe nutrus
    nutrus
    Użytkownik

200-300 zł może być też razem z głowicą

Zdjęcie profilowe rudi405
    rudi405
    Użytkownik

to kupisz spokojnie za 300 zł

[url=http://www.poniatowa.net.pl]marketing szeptany[/url]
    [url=http://www.poniatowa.net.pl/copywriting]copywriting[/url]
    Zdjęcie profilowe nutrus
    nutrus
    Użytkownik

Że kupię to wiem tylko może jakieś propozycje bo nie znam się zbyt na firmach tuningowych

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    DooOminO
    Użytkownik

rudi405 napisał:

face palm.

@nutrus kup to
    http://www.shop.mieloch.pl/cylinder-kit-airsal-sport-80cc-bez-glowicy,pZ044081.bhtml

będzie moc 😀

Zdjęcie profilowe kj55555
    kj55555
    Użytkownik

DooOminO napisał:

rudi405 napisał:

face palm.
    @nutrus kup to
    http://www.shop.mieloch.pl/cylinder-kit-airsal-sport-80cc-bez-glowicy,pZ044081.bhtml
    będzie moc 😀

face palm.

X-race ma 139fmb, więc cyl musi pasić do 139fmb, logika. Większość zestawów na allegro jest tej samej jakości, zestaw za 250zł ‚Racing Bee’ różni się od zestawu za 150zł ładnym pudełkiem. Tylko. taki zestaw za 150zł wystarczy, nie trzeba pakować kasy w droższe. Jak chcesz taniej to kupujesz z nieuzbrojoną głowicą i masz za 110zł, a głowice sb przezbrajasz (ja tak zrobiłem, jest dobrze). Chyba, że masz kasy jak lodu i nie szkoda Ci pakować markowych części w chinola, to możesz poszukać zestawów do Hondy Dax i podobnych na ebayu. Czasem są na allegro, ale kompletu jeszcze nie widziałem, same cylki po 700zł xD. Ja polecam najtańszy zestaw z nieuzbrojoną głowicą. Od sb dodam, że można kupić chłodniczkę oleju i mamy wytrzymały silnik (oczywiście jak dobrze złożymy). Pozdro.

Zdjęcie profilowe nutrus
    nutrus
    Użytkownik

Jak już to wolę z uzbrojoną głowicą bo na mechanice nie znam się na tyle żeby ją uzbroić. Wiem że 72 może chodzić na głowicy od 50ccm. Jest to jakaś różnica?

Zdjęcie profilowe kj55555
    kj55555
    Użytkownik

72ccm nie może chodzić na głowicy od 50, bo komora spalania w 50 jest za mała dla tłoka 72, który ma 47mm (50 ma 39mm) i tłok może uderzać w głowicę. Poza tym w głowicy 72 są większe zawory, czyli wykorzystasz całą moc zestawu 72. Przezbrojenie głowicy, z pomocą filmiku na yt (sory nie podam linku, pisze z fona), zajęło mi ok godziny. Na yt wpisz ‚uzbrojenie głowicy’ i pierwszy filmik. I jak sam przezbrajasz głowicę, to masz pewność, że dobrze dotrzesz zawory, a w gotowych z allegro zdarzało się, że zawory były nie dotarte.

DooOminO
    Użytkownik

kj55555 napisał:

72ccm nie może chodzić na głowicy od 50, bo komora spalania w 50 jest za mała dla tłoka 72, który ma 47mm (50 ma 39mm) i tłok może uderzać w głowicę. Poza tym w głowicy 72 są większe zawory, czyli wykorzystasz całą moc zestawu 72. Przezbrojenie głowicy, z pomocą filmiku na yt (sory nie podam linku, pisze z fona), zajęło mi ok godziny. Na yt wpisz ‚uzbrojenie głowicy’ i pierwszy filmik. I jak sam przezbrajasz głowicę, to masz pewność, że dobrze dotrzesz zawory, a w gotowych z allegro zdarzało się, że zawory były nie dotarte.

Mówisz to w teorii czy praktyce? Jeżeli tylko w teorii to ja dziękuje, kolega założył taki cylinder(sam mam zamiar tak samo zrobic) i żaden tłok mu o głowice nie uderza jedyny minus jest taki, że te zawory są jednak za małe.

kj55555 napisał:

DooOminO napisał:

rudi405 napisał:

face palm.
    @nutrus kup to
    będzie moc 😀

face palm.
    X-race ma 139fmb, więc cyl musi pasić do 139fmb, logika. Większość zestawów na allegro jest tej samej jakości, zestaw za 250zł ‚Racing Bee’ różni się od zestawu za 150zł ładnym pudełkiem. Tylko. taki zestaw za 150zł wystarczy, nie trzeba pakować kasy w droższe. Jak chcesz taniej to kupujesz z nieuzbrojoną głowicą i masz za 110zł, a głowice sb przezbrajasz (ja tak zrobiłem, jest dobrze). Chyba, że masz kasy jak lodu i nie szkoda Ci pakować markowych części w chinola, to możesz poszukać zestawów do Hondy Dax i podobnych na ebayu. Czasem są na allegro, ale kompletu jeszcze nie widziałem, same cylki po 700zł xD. Ja polecam najtańszy zestaw z nieuzbrojoną głowicą. Od sb dodam, że można kupić chłodniczkę oleju i mamy wytrzymały silnik (oczywiście jak dobrze złożymy). Pozdro.

Face palm x2, eh link z tym cylinder chciałem przykładowo przedstawić i polecić owy cylindry ( airsal sport )m nie zwracałem uwagi pod jaki to jest dokładnie model, ale widzę, że nie którym ciężko się domyślec 😐

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 19 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie