Zipp vz1 nie odpala – problem z iskrą ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Zipp vz1 nie odpala – problem z iskrą ?

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kriss Kriss 5 dni, 12 godzin temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe korr
    korr
    Użytkownik

Witajcie, w imieniu kuzyna pytam się was co może być nie tak? Kuzyn posiada Zippa vz1 125ccm, jeździł nim zgasił za jakiś czas chce go odpalić a tu ciszą, rozrusznik kręci, kopka stawia opór (jest kompresja), wymieniona została świeca, cewka , chwilę pojeździł i później znowu to samo, dodam że iskra jest. Kuzyn obstawia iskrownik, a jakie jest wasze zdanie w tej materii ? Pomóżcie, gość miał sprzedać za tydzień motocykl a tu awaria 🙂

Bassa 50
    2013r przebieg 980km i 0 awarii
    2014r przebieg 3470km i 3 awaria (2 razy żarówka spalona i bendix do wymiany)
    2015r przebieg 5700km
    2016r Router Bassa sprzedana
    2016r. Derbi Senda 125ccm przebieg:11500km -12500km( nastąpiła zamiana sprzetu)
    2016r Honda CBR125R przebieg 12500km
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ssanie, kompresja może i jest ale za mała. regulacja zaworów, może świeca..itd

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

SŁONECZNA OFERTA SUZUKI

AdvertisementStreet czy Adventure? Teraz w tej samej cenie!
    Zdjęcie profilowe Kriss
    Kriss
    Użytkownik

Sama iskra świecy która jest wykręcona nie jest odnośnikiem bo zdarza się,że mimo iskry poza głowicą to po wkręceniu już iskry nie ma. A co do tematu-świecę zalewa gdy próbuje odpalić? Może kabel któryś ma przebicie (mi w mojej vz1 po myciu iskra „znikała” a jak trochę wysechł to znowu odpalał). Trudna sprawa ale najlepiej iść po najmniejszej linii oporu i szukać od rzeczy najtańszych-kable,cewka,przewów w.n.,świeca,wtyczki-jak wszystko będzie ok zostaje wtedy iskrownik,najpierw wyczyść i popatrz mocowanie… jak coś ja mam części od 156fmi min iskrownik bo padła mi skrzynia i wymieniałem silnik więc stary leży. LwG

Kriss
Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie