Zipp vz-1 gaśnie po rozgrzaniu na wolnych obrotach

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    THEanna
    Uczestnik

Moi drodzy, problem polega na tym, że mój Zipp zaczął gasnąć na wolnych obrotach. Ale tylko jak się rozgrzeje – po dobrych kilkunastu km.
    Najpierw myślałam, że gaźnik się skończył (mikuni). Pokręciłam obroty, chwilowo było ok ??, zaczął falować, i znowu gasł. Czy na ssaniu, czy bez.
    Wymieniłam na nowy- pierwsze odpalenie- pszczółka.
    Zrobiłam przejażdżkę, ok 30 km, dojeżdżam do świateł – znowu zgasł. Odpalam – popracował- zgasł.
    Czyli nie gaźnik…
    Pytanie co?
    Rzecz w tym, że musi się dobrze rozgrzać. Wystarczy, że wrzucę luz, czy wcisnę sprzęgło – obroty się wyrównają, chwilę po pyrka i gaśnie.

Wombat
    Moderator

albo jednak gaźnik i jego regulacja labo łapie jakąś nieszczelność na ciepłym

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

THEanna
    Uczestnik

Wydawało mi się, że na starym gaźniku jak były podkręcone obroty, to nawet jak przyfalował i na chwilę brakło prącu, to siłą rzeczy startował sam.
    Bo nowy gaźnik od pierwszego strzału odpalił idealnie. 1,5 tyś obrotów. Ładnie się wkręcał, ładnie schodził z obrotów. Świeca kawa z mlekiem, więc mieszanka też dobrze ustawiona fabrycznie.
    A zachowuje się, jakbym go po prostu zgasiła.

Michalk001
    Uczestnik

A może zawory za ciasne – kiedy się rozgrzeje wtedy się podpierają i motorek gaśnie.

THEanna
    Uczestnik

Aż tak zasad działania nie znam. Ale chyba powinien w ogóle tracić wtedy moc. A nie tylko jak schodzi z obrotów?

Wombat
    Moderator

no jak traci moc to i schodzi z obrotów. jedno jest konsekwencją drugiego

THEanna
    Uczestnik

Ale nie traci mocy. Chodziło mi o to, że podczas jazdy, musisz się zatrzymać. Dojeżdżasz do np. świateł. Redukujesz. Stajesz. Np na luzie… chwile się obroty wyrównują, bo zbijasz z 2jki… pyrka i gaśnie.
    Sprawdzałam jeszcze inaczej. Już podczas jazdy np na 4 wciskałam sprzęgło i jechałam … jak tylko obroty się wyrównały, gasł … Chciałam wykluczyć np czujnik N w skrzyni, bo chyba jest tam takie dziadostwo.

Michalk001
    Uczestnik

Ale czujnik nie ma wpływu na pracę silnika, on tylko pokazuje kiedy masz wrzucony luz. A to może być wina podpartego zaworu, który może być na tyle minimalnie podparty że silnik mając obroty jest jeszcze w stanie pracować. Gdy obroty spadają wtedy podparcie powoduje spadek kompresji i wtedy silnik traci moc gasnąc na jałowych obrotach. Po prostu sprawdź jaki luz mają zawory i ustaw je odpowiednio – jeżeli to nie pomoże będziemy szukać dalej. Może to też być wina zapłonu, świecy które gubią iskrę po nagrzaniu.

THEanna
    Uczestnik

Zawory sprawdzone. Nawet maja nieco wiekszy luz. Swieca wymieniona. Cewka zmieniona. Franca nadal gasnie.
    Dodam, że regulacja gaźnika nie pomogla. Albo jest zrywny i gasnie, albo szarpiący, zamulony i gasnie rzadziej.
    Recyrkulacja spalin, zaślepiona, katalizatora nie ma.
    moduł zapłonowy?

Wombat
    Moderator

może podmien gaźnik na inny

THEanna
    Uczestnik

Zmieniony, zero różnicy.

Wombat
    Moderator

ale zmieniony i porządnie wyregulowany?

THEanna
    Uczestnik

Założony nowy z fabrycznymi nastawami. Nie nie pomogło.
    Regulowany w serwisie – oddali pieniądze, nie poradzili sobie i to w dobrym serwisie Hondy.
    Obstawiam coś z elektronika, bo odpala normalnie, pochodzi chwile i gaśnie, jakbym wyjęła kluczyk ze stacyjki. Bez Żadnych objawów, że się dławi, czy coś w tym stylu.

Wombat
    Moderator

nowy to nowy ale niema czegoś takiego jak „fabryczne nastawy”. nalezało go wyregulowac poprawnie.
    Możesz mieć problem z napełniamiem gaźnika – np napowietrzanie zbiornika nie działa i paliwo nie ścieka do gaźnika.
    Może się też przegrzewać cewka – ale to nie sa sprawy które powinny zaskoczyć serwisantów.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button