Zipp Vapor zdechł po przejechaniu 30km i nie odpala

Witam,
miesiac temu kupiłem ten skuter rocznik 2012 z cylindrem 80,stozkowym filtrem i wydechem polini. Docieralem ten cylinder ok. 300 km i padł wał korbowy. Wymieniłem go i założyłem dysze do gaźnika 90-ke. Skuter jeździł normalnie,miał mocne przyśpieszenie ale wolno jeździł do 70 km/h( cylinder dotarty i wymieniony olej). Dzisiaj wybrałem się w podróż i zdechł po 30 km. Najpierw dwa objawy jakby zlapał paprocha takie przyduszenie na sekunde, a potem po jakiś 10 km kompletna zawiecha. Rozrusznik nie kreci, słychać tylko odgłos przypominający syczenie, z kopa nie idzie. Sprawdzałem stan paska ok. Paliwo dochodzi, gażnik był czyszczony i regulowany. Czy to coś z rozrządem, cewka a może moduł?
Bardzo proszę o podpowiedzi, bo szczerze dostaje już k***icy. Dzięki z górę za pomoc.

Wyglada na zatarcie ;/

Jak go nie karmiłeś to zdechl :D

Strach takimi skuterami gdzieś dalej się wybrać :-(
Nie uśmiecha mi się perspektywa pchania skutera przez kilkadziesiąt kilometrów :-}

Wróciłem na lince;p Karmiony był dobrze zarówno paliwem jak i wysokiej klasy olejem. Rozebrałem go dzisiaj i stwierdziłem, że z rozrządem wszystko ok. Zaraz będę sprawdzał magneto i wał korbowy. Nie był katowany, jeżdżony na 2/3 manetki,niedługie trasy i spokojny rozpęd dlatego nie podejrzewam zatarcia. No, ale może i tak być;/

Kompresja tez jest. Jakies sugestie?

Iskra jest?

Piszesz "Z kopa nie idzie"
Możesz kopnąć kopką, czy po prostu wgl się nie rusza?

Iskra jest niebieska ok 3mm. Podczas kopania slychać tylko przesuwanie się trybów, ale brak cyfr na obrotomierzu. Bendix po naciśnięciu startera na kierownicy się kręci, ale nie zatrybia.

odkręcales pokrywę przekładni ? sprawdzales wario ?

Odkręcałem pokrywę. Na oko wszystko jak było. Takie rzeczy mogą być spowodowane uszkodzeniem wariatora? Jakie były by wtedy objawy? Dzięki za odpowiedzi, bardzo doceniam Waszą pomoc;)

Odkręc wariator i sprawdź . może rolki się posypały . Lub sprawdź też cylek i głowice, bo może tam być przyczyna twoich problemów.

Sprawdź czy możesz wykonać pełen obrót wałem

Peciula nie wykonał pełnego obrotu wałem.