Zipp vapor dziwna sytuacja z elektrycznym rozrusznikiem

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Zipp vapor dziwna sytuacja z elektrycznym rozrusznikiem

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kisiu1981 Kisiu1981 6 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe KOpciuch
    KOpciuch
    Użytkownik

Witam,
    Pewnego dnia postanowiłem wymienić rolki w wariatorze na lżejsze. Po skręceniu już wszystkich części chciałem go odpalić ze startera, ale nie kręcił, cisza. Pomyślałem żeby go z kopa. Odpalił za pierwszym razem ale po 3 sek. zaczął piszczeć więć go szybko wyłączyłem. Odkręciłem pokrywę gdzie jest napęd i zobaczyłem ze pękła pokrywa przy wlocie na sróbkę i kopniak się zablokował aż ząbki się 2 wytarły w zębatce startera.
    Młotkiem wybiłem kopniaka bo się zapiekł. A przy okazji wypadła taka obręcz metalowa z rantami do środka. Nie mogłem jej wcisnąć z taką obręczą plastkiową ponieważ zabezpieczenie z zewnętrznej strony nie chciało wejść na siłe nawet. Więc skręciłem bez tej blaszki w kształcie pierścienia.
    Odpala z pierwszego kopnięcia, ale starter nie reaguje. Czasami po jakimś czasie próbowania coś zabrzęczy ale to nic nie daje. Na dodatek prawa tylnia żarówka w kierunkowskazie nie działa a z przodu z prawej działa :/ ( Sprawdzałem czy się nie przepaliła ale nie)
    Dodam jeszcze że mam w pilocie starter i jak go naciskam to brzęczy takie urządzenie (nie wiem jak to się nazywa) jest po prawej stronie pod plastikami, w metalowej obudownie z 2 czerwonymi kablami i z drugiej strony czarnym. Cały się trzęsie jak naciskam w pilocie starter.
    Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co jest przyczyną :{

KOpciuch
    Użytkownik

Pomoże ktos?

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Musiało zablokować elektryczny rozrusznik. Trzeba go odblokować.

KOpciuch
    Użytkownik

A jak go odblokować?

Zdjęcie profilowe guliwer55
    guliwer55
    Użytkownik

Odkręcić

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    KOpciuch
    Użytkownik

I z powrotem założyć ?

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Zdjąć, zobaczyć co blokuje, poprawić i założyć. Przecież to logiczne.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie