Zipp Vapor - brak iskry.

Witam! Jestem tu nowy i chciałem zapytać jaka może być przyczyna z palącymi się modułami CDI. jakiś czas temu po przejechaniu kilka kilometrów odstawiłem skuter do garażu a rano już nie odpalił okazało się że moduł się spalił bo był prawie zwęglony. dziś kupiłem nowy zamontowałem odpaliłem skuter pochodził jakieś 10 min i zgasł okazało się że iskry nie ma.

co może być przyczyną? czy winą jest słaba jakość modułu? (dałem za niego 30 zł)
Czy winą mogło być zetknięcie przewodu PLUS z MASĄ?

posprawdzaj wszystkie kable czy jak sie ten moduł przepalił jakis kabel niema izolacji sfajczonej

Właściwe połączenie dedykowanego modułu CDI i dobre (pewne) punkty masy to podstawa. Miernik za 20 zeta skutecznie w tym pomaga.

Jak ugryźć moduły CDI można odnaleźć np. tutaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2611961.html

Działaj z głową, to nie jest wcale takie trudne.

Ok dzięki wam za radę !

Witam ponownie! Zdjąłem elektrykę sprawdziłem miernikiem wszystkie przewody i wszystko ok. Instalacja w porządku żaden przewód nie przerwany ani nie upalony. Proszę o konkretną odpowiedź - CZY WINĄ SPALONEGO MODUŁU MOGŁO BYĆ ODPALANIE BEZ AKU LUB ZETKNIĘCIA SIĘ PRZEWODU plus Z MASĄ? CZY MOŻE TO BYĆ WINA ZEPSUTEGO REGULATORA NAPIĘCIA PRZEZ CO ZBYT DUŻY PRĄD SPALIŁ MODUŁ?
z góry dzięki.