ZIPP TOXIC

Co można stuningowac w Tym zippku najlepiej od podstaw (tata mowi ze jesli chodzi o tlumnik to zamiast kupywac sportowy to wykrecic wszystko ze starego zeby spaliny szybciej uciekały)

w czterosuwie tłumik nic nie da od razu waiator też niezbyt dużo
pojemność zwiększać trzeba

ile ci leci teraz ?

Po 1 to 2 suw po 2 sie pytam bo nieodblokowany a na przyszlosc chce wiedziec co bo 400+ mam na nim i go docieram

Michał napisał:

Co można stuningowac w Tym zippku najlepiej od podstaw (tata mowi ze jesli chodzi o tlumnik to zamiast kupywac sportowy to wykrecic wszystko ze starego zeby spaliny szybciej uciekały)

To źle ci Tata mówi, poczytaj trochę o konstrukcji sportowego tłumika i jakie ma znaczenie w silniku 2t.

ok doomio :D

Zaprojektowanie wydechu do 2t to wielka sztuka. Trzeba optymalnie wszystko obliczyć itd. W 2t wydech jest bardzo ważny, ale radził bym Ci zacząć od kitu tłok+cylinder (wiem, że swój słabo docierałeś :P
Kup jakiś dobry zestaw o powiększonej pojemności, do tego wydech dostosowany do cylindra. W internecie czytałem dobre opinie o yasuni r (nie kupuj tych tańszych, pseudo tuningowych). Potem możesz wymienić wariator, ale ważną rzeczą będzie wymiana wału- seryjny pewnie nie wytrzyma takiego setupu.
Podsumowując:
Wg mnie najlepiej najpierw włożyć cylinder+wał, potem wydech i wario.
Dużo osób mówi, żeby zaczynać od wydechu, ale jeśli kupisz wydech pod 50ccm i potem będziesz chciał założyć kit 80ccm, to musisz zmieniać go 2x.
PS.
Zapomniał bym o gaźniku :P
Nie wiem, czy wymiana dyszy wystarczy- jeśli nie to musisz kupić większy gaźnik, ale w tej kwestii niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony.
Musisz pamiętać też, że taki tuning nie jest tani- sprawdź sobie ceny tych części w internecie. i najważniejsze- kupuj tylko oryginalne części!
Jeśli ułożysz już jakiś setup to napisz tutaj ;)
Ocenimy jak to będzie ze sobą grało :P

najlepiej wydech stage6 pro replice + cylinder streetrace i jest rakieta :d

To moze na przyszły rok ale zapeniam ze jak cos zrobie to napisze i wezme sobie do serca wasze rady

Ile może max wydać na tunningowe częsci ?