ZIPP TOXIC – Wasze opinie

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery ZIPP TOXIC – Wasze opinie

Tagi: 

Ten temat zawiera 20 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez  Michał 7 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 21 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Michał
    Użytkownik

JEŻELI MA KTOŚ ZIPPA TOXICA TO PODZIELCIE SIE ZEMNA WRAZENIAMI OPISZCIE JAK SIE SPRAWUJE ITP!

ZIPP TOXIC <3
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Siedziałem na takim to opierałem się kolanami o kierownicę.

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe belebele
    belebele
    Użytkownik

Jak każdy coliber jeżeli dobrze kojarzę 😛
    Tam jest 2t czy 4t? Bo widziałem kiedyś art na skuterowo i tam było coś namieszanie właśnie… Do miasta idealny. Wszędzie się wciśnie, niestety zahaczasz prawie o każdy krawężnik :/ Jedna osoba może w miarę komfortowo jeździć na nie za dużych dystansach, ale to w końcu AC, więc i tak na więcej Ci silnik nie pozwoli 😛
    Małe koła świetnie sprawują się w mieście, niestety gorzej, gdy spotkasz jakąś dziurę… Jeśli nie jesteś zbyt duży to powinno Ci być dość wygodnie (ja mam 189cm i jadąc sam, siadam na końcu kanapy, a nogi wysuwam do do przodu, niemal opierając o kolumnę) Dużo jeżdżę z plecaczkiem (pasażerem) i niestety, ale tylna opona nie podołała (schodzi z niej powietrze, ale dmucham raz na tydzień i jest ok- po prostu jeżdżę z pompką). Proponuję zamontować kit 72ccm- ten najtańszy za 50zł z allegro (WM motor)- jeżeli to 4t, bo jak wcześniej pisałem, nie pamiętam co tam siedzi.
    Poza tym pamiętaj- przeważnie działa zasada „jak dbasz tak masz”
    jeśli będziesz dbał, tj nie stuntował, wymieniał olej na czas, nie przegrzewał silnika i poświęcisz mu trochę więcej czułości niż markowemu skuterowi, to odwdzięczy Ci się niezawodnością na w miarę wysokim poziomie.
    Podsumowując- jeśli skuter ma Ci służyć do poruszania się po mieście i być TANIM środkiem transportu, to dobrze wybrałeś (albo dopiero wybierzesz :P), aczkolwiek wg mnie lepiej było by wziąć jakiegoś torosa czy basse, bo (już po raz trzeci wspominam, jeżeli siedzi tam 4t :P) wtedy dopłacasz jakieś 1000zł za hamulec tarczowy z przodu i ładniejsze felgi (nie wiem czy jakość wykonania będzie lepsza). Nawet jeśli siedzi tam 2t, to za 1000zł możesz zrobić potężny swap 😉

Zdjęcie profilowe matol1798
    matol1798
    Użytkownik

Zwykły Toros F16 tylko że to 2-sów i ma tarczę z przodu. Wg. mnie nie opłaca się płacić za niego 3 tyś jak takiego F16 można mieć za 1500.

Barton Fighter 50 2012 r.
    Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

tylko że ten toros ci się 2 razy szybciej rozleci 😛

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km

Czytaj
    REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

A z jakiej niby paki ? I to i to jest made in china, jak będzie dbał to taki torosik mu polata długo. Tak samo toxic. Znam przypadki gdzie gość bassą przejeździł ponad 15 tys km i prócz świecy i żarówek nic nie zmieniał. A za to u innego silnik zdechnie po 3 tys. Jak dbasz – tak masz.

Router WS 50 2013

Michał
    Użytkownik

Belebele ty masz toxica bo ja go mam i zadowolony jestem

naprawde ma kopa moze wyglada jak toros alb bassa ale jest to 2 t i naprawde szybki jest tylko że… na 200 do 400 go troche katowalem znaczy guma i deb ;/ ale juz niebede bo chce go miec jak najdluzej

ZIPP TOXIC <3

Michał
    Użytkownik

A i kupiłem za 2790 zl i gwarancja na 2 tys km bodajze albo cos w tym stylu kask i kufer wiec nie ponad 3 k

a i belebele jak sie to zmnienia z tym 72 ccm jak to jest 2 t?

ZIPP TOXIC <3

Michał
    Użytkownik

LD

ZIPP TOXIC <3
    Zdjęcie profilowe belebele
    belebele
    Użytkownik

Ja ma torosa w 4t 😛
    Powszechne jest wkładanie do skuterów kitów tuningujących, które powiększają pojemność silnika. Do 2t też możesz wstawić taki kit (ale z tego co czytam w internecie to częściej zakłada się jakieś markowe kity- to już niestety wydatek sporo większy niż wspomniane 50zł :/)
    Ale polecił bym Ci kupno takiego kitu i Prawidłowe dotarcie silnika na nowych pierścieniach, tłoku i cylindrze (czyli tym co wchodzi w ten zestaw). Obawiam się, że nie czytałeś instrukcji, ani niczego o docieraniu, ale katowanie skutera do pierwszych 500km jest ZABÓJCZE dla silnika. Będzie więcej palił i nigdy nie rozwinie takiej mocy jak po prawidłowym dotarciu. Poczytaj na internecie o docieraniu silnika 2t-= może następnym razem będziesz mądrzejszy 😛
    Przy docieraniu nie należy jeździć na wysokich obrotach, co samo automatycznie wyklucza palenie gumy i stawanie na kole…
    Jeżeli planujesz tuning, to proponował bym zacząć od jakiegoś fajnego cylindra, a nie od tłumika jak często sięto robi w przypadku 2t, bo ten twój cylinder może niestety jużdługo nie pociągną i nie uzyskasz na nim pożądanej mocy, przez wspomniane złe docieranie.

Podsumowując:
    1. Jeśli chcesz tuningować, zacznij od cylindra, potem kup wydech
    2. KONIECZNIE poczytaj o docieraniu silnika
    3. Wg mnie bardziej opłacało by się kupić torosa, basse, czy innego colibra nawet z zajechany, silnikiem i zrobi ćswapa np z silnikiem (w stanie igła) gilery- to był by szatan 😀

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 21 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie