[zipp toros] Tarcie w tylnym kole

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #36669
    Daniel84
    Użytkownik
    • 55
    • 126Postów:

    mam problem od paru dni mam dziwne tarcie w tylnym kole nie wiem co jest grane pomocy

    #36677
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    Po co 2 razy ten sam temat? 1, po godzinie drugi. Uwierz, nie siedzimy na kompie 24h/dobe. Jeśli coś źle napisałeś jest opcja “edytuj”.

    #36752
    dajkam
    Użytkownik
    • 11
    • 115Postów:

    Tarcie mówisz? spróbuj wyregulować hamulce. może ociera bęben w tylnim kole wystarczy taką śrubką przekręcić i już się poluzowywuje. A jak to nie pomoże to może być wada w przekładni. A wymieniłeś olej przed zrobieniem 70km (zalecane 30km)?

    Jeżeli nie i powiedzmy do przeglądu nie wymieniałeś nic (olej w silniku i przekładni)to może się okazać w najgorszym przypadku ale dość częstym że z powodu opiłków które się wydzielają z przekładni i silnika podczas docierania zatarłeś przekładnie i w takim przypadku szybko sie zużywa silnik, a jak jest na zatarciu a nie wymienisz przekładni to zatrze ci silnik i będziesz miał po skuterku

    #36753
    dajkam
    Użytkownik
    • 11
    • 115Postów:

    nie chce cie straszyć ale takie są realia przy chinolkach

    więc wymień oleje jak najszybciej,jak jeszcze nie wymieniałeś i powinno ustąpić.

    Jeżeli hamulce i oleje nie załatwiły sprawy to możesz mieć grubszy problem

    #36763
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

    ja obstawiam, że to źle wyregulowany hamulec. Szczęki trą o bęben.

    #37515
    Daniel84
    Użytkownik
    • 55
    • 126Postów:

    już kombinowałem z linka hamulcową tzn z śróba znajdującą się przy kole i nic. To poruszałem kołem w górę i coś przeskakuje czy to łożysko??

    #47294
    pcrb
    Uczestnik
    • 5
    • 19Postów:

    a jak sie wymienia olej w przekładni bo w silniku to wiem a w przekladni i jaki wlac i ile ten sam skuter

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button