Zipp toros po zmianie cylindra nie odpala

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Zipp toros po zmianie cylindra nie odpala

Ten temat zawiera 40 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Jacek Jacek 1 lat, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 41 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Jacek
    Jacek
    Użytkownik

Witam. Postanowiłem wymienić w moim torosie cylinder. Kupiłem cylinder airsal 80ccm. Głowica została seryjna. Rozrząd ustawiłem prawidłowo. Łańcuszek dobrze napięty. Skuter nie odpalił. Kompresja jest bardzo duża. Gaźnik naraku dysza 85. Tylko raz tak jakby pierdnal. Nawet na większej głowicy nie odpalił. Jakieś rady?

Jacek
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

posprawdzać wszystko jeszcze raz, kompresje zmierzyć, zobaczyć jak bedzie bez filtra powietrza
    a na przyszłość wymieniaj zestaw z głowica bo teraz bo nikt nie wie jakie ten twój cylek ma parametry, czy układ dolotowy wyrobi..itd

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe Jacek
    Jacek
    Użytkownik

Kompresji nie mam jak zmierzyć ale napewno jest duża bo mało co to kopke z pokrywa bym wyrwał. Na gaźniku miałem akurat stożek gabkowy więc powietrza raczej mu nie brakowało. Kupiłem sam cylek bo producent zapewnia że seryjna będzie pasowała. Ale zmieniałem głowice pod 80 i na tej głowicy tylko raz delikatnie pierdnal. Mechanik powiedział mi dzisiaj ze nie ma żadnej różnicy między cylkiem airsal 80 na nicasilu a zwykłym z allegro za 60zl. A jeśli kupię mocniejszy aku taki z 9ah i 85A rozruchowego to coś da? Kurde mam nadzieję że nie poszło na marne 300zl

Jacek
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zmień mechanika.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe Jacek
    Jacek
    Użytkownik

No akurat robię go sam. Raz jak powiedziałem mechaników że mam luzy na kierownicy to stwierdził że nic nie ma. Oczywiście musiałem sam sobie dokrecic. A teoretycznie ten cylinder na seryjnej głowicy powinien odpalić? I czy jak dam mocniejszy aku to coś zmieni?
    Jeden mechanik krzyknął mi 250zl za wymianę.

Jacek

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Jacek
    Jacek
    Użytkownik

Najgorsze ze wpakowalem w niego już 1.5 zeta. I tylko ten cyc nie chce się odezwać. Zamontowalem wario malossi mw z białą centralka, sprzęgło top Racing, gaźnik naraku, sportowy wałek awina, dzwon sportowy.
    Ogulnie to cylek pasuje rozmiarowo idealnie. Dodam że po prubach odpalenia świeca jest wilgotna czyli paliwo dochodzi. Kur… Masakra jakaś

Jacek
    Zdjęcie profilowe Jacek
    Jacek
    Użytkownik

Jakieś pomysły rady sugestie?

Jacek
    Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

iskra jest? mi ostatnio cewka zapłonowa siadła, była iskra ale za słaba i nie odpalał. nie miałem pojęcia co jest nie tak bo wszystko było prawidłowo. mimo wszystko myślę, że u ciebie problem tkwi w kompresji. jeżeli nie masz jak jej sprawdzić to sprawdz szczelność zaworów w głowicy

Router Grande 50/90
    Zdjęcie profilowe Jacek
    Jacek
    Użytkownik

Iskra jest dobra. No kompresja jest mega ledwo idzie kopać. Jak zmieniłem spowrotem na seryjny cylinder i głowice odpalił od strzała. A na tym airsalu zupełnie nic. Może przykrece bardziej gaźnik i iglice obniże na maksa. Może za dużo paliwa dostaje na start. Ale po zmianie na serię odpalił a nie zmieniałem nic w gaźniku. Świece mam irydowa i nie miałem z nią problemów.

Jacek
    Zdjęcie profilowe Jacek
    Jacek
    Użytkownik

Czy ktoś już jeździł na airsalu 80ccm z seryjna głowica?
    Moze mocniejsze aku go zakręcie?
    Mam zamiar kupić 9ah 85A. Będzie dobry?

Jacek
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 41 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie