Zipp Toros eko nie odpala.

Hej.
Jeżeli piszę nie tak gdzie trzeba, to z góry przepraszam, ale to jest 1 temat jaki zakładam.

Mam skuter rok, od nowości i dopiero przejechane 310km, do tej pory było wszystko w miarę oki.

Dziś wymieniłam żarówkę świateł długich i krótkich, bo stara się przepaliła.

Przepaliła się także żarówka świateł pozycyjnych, ale nie mam pojęcia jak ją wyjąć. Nie mogłam jej odkręcić.

Gdy zamontowałam wszystko skuter odpalił normalnie, ale gdy chciałam ponownie go po kilku minutach uruchomić to się nie dało, nawet z kopki.

Wydawał dźwięk jakby się dławił. Pamiętam, że raz też tak było, ale w końcu odpalił, dziś nie odpalił.
Co to może być??? ja się kompletnie na tym nie znam, ale może trzeba coś wymienić???
Dodam, że bak jest pełny.
Jak dalej tak będzie, to chyba będę zmuszona oddać go do serwisu.

Pozdrawiam :)

Jaki to skuter ?
I czy pamietasz o docieraniu go jeszcze ?

Przepraszam za " Jaki to skuter" Zapomniałem, że podałaś go w temacie.. :)
A więc czy docierasz go nadal ?

Już nie :P jeżdżę normalnie 45 km :P
chociaż staram się jeździć ok 35-40 km, ale czasem się zapominam :)
zresztą dużo nim nie jeżdżę, ale póki jeszcze jest ciepło to bym chciała na nim troszkę pojeździć.

no ok, czyli i tak docierasz bo dociera sie na 45kn/h no ok
Ale tak ogólnie to my ci raczej nie pomozemy bo skoro nie znasz sie zbytnio na tym to i tak bedziesz musiała zanieść go do servisu moze to jakaś duperelka mala jest a tak co ktos napisze cos a ty nie bedziesz wiedziala co masz zrobic, wiem jak było ze mna kiedyś to radze ci zaprowadz do servisu albo moze masz znajomego który ci pomoże :)
a tak ogolnie długie trasy robisz na nim ?

Mój wujek trochę się zna, to go poproszę :P Nie znam się, ale lubię się bawić, hehe, wujek chciał mi wymienić żarówkę, ale ja sama chciałam zobaczyć jak to w środku wygląda.
Wymiana żarówki to łatwizna.
Tylko tej małej nie mogłam odkręcić :P
Nie wiem, może by trzeba było filtr przeczyścić. Bo to dziwne, że działał normalnie, a po chwili już nie chciał odpalić.
Robię krótkie trasy i to bardzo, nigdy nie jechałam na raz dalej niż 6 km :P

hehe Moto servis women. :D Ale tak serio to zobacz filtr moze jakis brud jest czy cos, świece sprawdź też jaki ma kolor ;)

:P Filtr wiem jak sprawdzić, ale świecę... ? hehe może jakaś mała podpowiedź? Jaki powinna mieć kolor :)

kawa z mleczkiem to bedzie dobra :D

Aha a jak się do niej dostać, co ??? hehe nie no najwyżej wujka poproszę, no bo myślę że oleje jeszcze są oki.

o właśnie z tym olejem po 300km pierwszych trzeba go wymienić obowiązkowo ;)
A co do świecy filmik: http://www.youtube.com/watch?v=0HJjIbAG2bI

Hehe trzeba chyba, bo w instrukcji też piszę, że olej w przekładni należy wymienić po 300 km, a później co 2.000 km.
O oleju silnikowym pisze tylko, żeby go sprawdzać a jak będzie mało to uzupełnić.
Właśnie oglądałam ten filmik, szkoda, że nie jest zbyt wyraźny, ale mniej więcej wiem już. :)

i w silniku po 300 km obowiązkowo :DD
Dasz rade spokojnie :)

wyczyścić gaźnik filtr i sprawdzić świece u mnie to zrobiłem i chodził :)

co do gaźnika to niech wuja ci wyczyści :)

Dzięki za odpowiedzi, zobaczę co da się z tym zrobić. :P
A wiecie ile w serwisie biorą za wymianę olejów i ewentualne spr skuterka???

hmm sam jestem ciekaw bo sam wymieniałem czesci z 50cc na 80cc i mam przebieg 30km dopiero :D i po 300km na spr i zmiane oleju u nich bo chce zeby mi zmienili sprzegło bo nie mam klucza pneumata :D ale za zmiane oleju to raczej mało wezmą a za spr pewnie juz więcej :P
ale to zalezy co sie stalo :) bo jak wlasnie taka duperelka to grosze a jak beda musieli do silnika wchodzic to pewnie troche wiecej :P