Zipp toros cy50t 6 el rio do pracy ?

Witam chce zakupić jakiś skuter Tani i muslalem wlasnie o tym Zipp toros 6 aby dojeżdżać do pracy jakieś 25 km w jedną stronę. Czy taki skuter się nadaje i czy nie będzie się szybko psuł. Nie znam się na jednośladach. Nigdy nie posiadałem ani nie używałem żadnego. Czytałem kilka opinii na temat Chińczyków i sam już nie wiem co robić. Bardzo proszę o pomoc lub jakieś rozwiązania. Z góry dziękuję i pozdrawiam

chcesz tani to nie masz opcji za bardzo.

Niby tak ale nawet jeśli wydaje tylko lub nietylko 2 tys to wolałbym jak każdy z resztą aby to pochodziło chociaż 2 lata przy takim użytkowaniu a sam nie mogę nigdzie opinii na temat tego modelu

niektórzy robią 30 tysięcy, inni w pierwszym tygodniu oddają na gwarancje. zależy jak jest przygotowany przez sklep/salon. i nic więcej w tym temacie mądrego sie nie napisze

Przygotowanie przez sklep....co masz na myśli? Może jakieś podpowiedzi na co zwrócić uwagę lub powiedzieć sprzedawcy aby sprawdził coś konkretnego lub dokrecil. Za wszystko będę wdzięczny gdyż naprawdę nie mam pojęcia żadnego o jednosladach

na nic nie zwrócisz uwago bo się na tym nie znasz a problem jest taki że wszystko powinno być dokręcone bo... powinno. tak po prostu.
Tylko niestety jest ciepło, jednoślady zaczynają sie sprzedawać i masa sprzedawców leci ^na sztuke^ aby zepchnąć jak najwięcej... najwyżej się potem bujają tygodniami z gwarancją.
Musisz po prostu znaleźć dobry/sumienny punkt sprzedaży z dobrymi opiniami - i temu zaufać.

Dzięki. Chyba się skuszę na ten model. A jeśli się orientujesz to części do tego modelu są takie same jak do el diablo lub f16? Bo na allegro nie widzę części pod model el rio

Jak jest to mały chińczyk 4T GY6 139 QMB (ze zunifikowanym napędem CVT), to jesteś już z tym w domu. Albo sam w garażu. ;-)))
^
Potem też odkryjesz inne jego zalety, typu: tuning pojemnościowy, wariatory WM, paski Bando, Dayco, Kokosz, Kajko, etc.
Normalnie... temat sama bystra rzeka (i nie inaczej z tym), a kilka wieczorów (mocno nieprzespanych), masz z tym już całkiem za free. ;DDD
Ale skoro to... NOWY produkt jest (sam z siebie), to...
^^
http://www.jednoslad.pl/forums/topic/wszystko-o-router-bassa-opinie-porady-itd
*
Dostrzegasz już analogię, unifikację i zasoby kolejnego naszego ^producenta^? Hmm?
>
Btw. Gratów do małych GY6 jest ci u nas w opór. Do Zippoli również (wały, rozrząd, zawory, głownie, etc.).

Tak naprawdę to ten Toros to nic innego jak stara F16 czy Router Bassa czy Torq CY50T-6.

Dziękuję bardzo. A jeszcze takie pytanko. Mam możliwość kupienia kingway condor 2008 za około 700zl używany z przebiegiem 10.000 ale po kapitalnym remoncie silnika tylko gaźnik do regulacji. Czy warto się nad tym zastanawiać czy nie?

Ooo czyżby silnik źle chodził i sprzedający mówi "to tylko gaźnik do regulacji?" jak to tylko gaźnik to niech wyreguluje, a ty wtedy kupisz.

Jak ktoś sprzedaje skuter z tekstem gaźnik do regulacji to mam zawsze wrażenie iż gaźnika wyregulować się nie da, bo np silnik jest padaka i wciska kit. Remont silnika czyli konkretnie co? Dlaczego remont był robiony?

to taki sam tekst jak ^klima działa ale do nabicia^ - czyli sprężarka klimatyzacji do wymiany i układ nieszczelny, zostawisz 2000zł.

Dokładnie w ogłoszeniu jest napisane tak:
Witam posiadam do sprzedania skuterka 50 w skuterze wymieniony cały napęd cylinder tłok. Ładnie chodzi. Skuter trochę poobijany młodszy brat się uczył na nim jeździć. Skuter zarejestrowany ubezpieczony i z przeglądem. Gaźnik do regulacji delikatnie faluje na obrotach.

W praktyce oznacza to zakatowanego przez małolata szrota, którego próba reanimacji okazała się niezbyt udana. Uciekaj od tego jak najdalej... ;)))

Właśnie znalazłem w promocji jeden egzemplarz toros el rio za 1839 zł i właśnie sprzedawca mi go przygotowuje. Sam nie jestem do końca przekonany ale raz się żyje i cena też jest przyzwoita... tak mi się wydaje....zobaczymy

Niestety skuter nie działał w połowie a niby nówka z mediaexpert....nie chciał zapalić a jak się już udało to po chwili zgasł. Nie działały też światła i klakson. Porazka

A jeszcze takie pytanie czy model Skuter ZIPP TOROS CY50T-8 FRESCO z tego co się orientuję jest większy i wygląda jak 125 ale czy na taki mały silnik nie jest to za duża maszyna i czy lepiej wziąć cy50t-6 el rio

On nie jest taki duży i wygląda duzo lepiej głownie z powodu większych kół. Oczywiscie istnieje dokładnie taki sam Torq formax , Router
a nawet podobny jest do Rometa RXl50 i Junaka 607.

Test Fresco ze skuterowo widziales?
https://www.youtube.com/watch?v=GwQsbTqnvak

Te nowe Fresco maja inne plastiki i swiatla, ogólnie skuter duzo lepszy niz T-6 i to obojetnie czy od Rometa Torq czy ZIPPa

Junak 608 ma gabaryty fresco. Na 607 jest więcej miejsca na kanapie
Fresco

608

607

rama ta sama ale kanapa obszerniejsza w 607

Widziałem test fresco i wydawał mi się dobrym wyborem tylko ze niestety nigdzie takiego nowego już nie dostanę. Widziałem w Carrefour cy50t-8 el bonito za równe 3000 to jest chyba prawie taki sam model jak FRESCO tylko odświeżony. ...zastanawiam się właśnie nad nim. Dzisiaj wieczorem go jadę obejrzeć... trochę dużo kasy ale z drugiej strony to tylko 700 więcej niż el rio a "klasa" i wygoda chyba dużo wieksza