ZiPP ToPs popsuł się i nie wiem co mu jest :(

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #58331
    pusia15
    Użytkownik
    • 2
    • 6Postów:

    Witam posiadam skuter marki Zipp (TOPS) Skuter stał na dworze przez tydz nie odpalany ! Zrobiło się ciepło chciałem się przejechać . Skuter odpalił pochodził 5 min i zgasł ! Chciałem jeszcze raz odpalić ale kopniak bardzo ciężko chodził ! Kolega doradził mi żebym zmienił cylinder ! Dokupiłem nowy 80ccm z tłokiem ! Miałem duże problemy z demontażem starego tłoka bo nie chciał wyjść sworzeń ! W końcu się udało ! Jednak z montażem też były problemy bo nowego tłoka też nie dało się założyć sworzeń nie chciał wejść musiałem go nabić ! Zlożyłem wszystko cylinder itp , Odpalam chodzi przejechałem się 20 metrów znów stało się to samo co wcześniej ! Rozebrałem jeszcze raz cylinder wszystko było ok ale zobaczyłem że tłok na wale siedzi bardzo ciasno i nie dało się poruszyć tłokiem (do dołu i do góry) Nie wiem co jest z tym chinolem ! Proszę pomóżcie !

    #58337
    bitronxp1
    Użytkownik
    • 31
    • 399Postów:

    #58339
    guliwer55
    Użytkownik
    • 28
    • 746Postów:

    Trochę mało opisu ale sprawdz łożyska na wale

    #58347
    pusia15
    Użytkownik
    • 2
    • 6Postów:

    No sprawdzę ale mnie zastanawia to czego tłok się blokuje na wale jak skuter się nagrzeje ? Tak chyba nie powinno być ?

    #58348
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

    Może zatarło się łożysko stopy korbowodu?

    #58349
    pusia15
    Użytkownik
    • 2
    • 6Postów:

    A gdzie ono się znajduje ? I Jeszcze jedno czego sworzeń tłoka nie chce wejść ani wyjść z wału ?

    #58352
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

    pusia15 napisał:

    A gdzie ono się znajduje ? I Jeszcze jedno czego sworzeń tłoka nie chce wejść ani wyjść z wału ?

    Wał posiada korbowód. Od góry korbowodu, tam gdzie wciskasz sworzeń tłoka jest główka, na dole stopa.

    #58355
    pusia15
    Użytkownik
    • 2
    • 6Postów:

    Ok dzięki 🙂 Ale nadal mnie zastanawia czemu tłok się blokuje na tej główce ! Jak założyłem nowy tłok to był luźno dało się nim ruszać do góry i do dołu a jak skuter pochodził 5 min i zgasł to tłok przestał się ruszać i bardzo ciężko chodzi więc to chyba nie ma nic związanego z tymi łożyskami ?

    #58359
    zipptopss
    Użytkownik
    • 17
    • 232Postów:

    ja mam topsa 80 wstawiłęm i elekancko weszedł ten sworzeń;)

    #58375
    pusia15
    Użytkownik
    • 2
    • 6Postów:

    A może to być przez to że puchnie korbowód ? Bo tłok mi się blokuje i mi się zdaje że to przez ten korbowód ?

    #58380
    zipptopss
    Użytkownik
    • 17
    • 232Postów:

    no mi tak samo bo nie możliwe żeby 2 tłoki puchły:D

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button