Zipp Superray problem !!

Witam!!
Mam problem że jak odpali pojeżdżę trochę i staje na światłach i mi gaśnie mam bardzo małe obroty tak mi się wydaje jak je zwiększyć czy gdzieś wystaje ta niby śruba do regulacji a po tem nie chce zapalić z kopki dobrze chodzi z 2-3 razy kopne i odpala :)
Skuter kupiony 3 dni temu silnik 4t więc dobrze się sprawuje
jak tak proszę o odpowiedz

odkreć kufer i pierwsze co zobaczysz to gaznik i taką śrubkę na krzyżaka i tam sie obroty ustawia . Może ci świece zalewać

Odkręć klapkę pod siedzeniem i zobaczysz gaźnik. Patrząc od tyłu skutera po prawej stronie gaźnika jest śrubka którą reguluje się wolne obroty. Śrubka ta jest ze sprężynką i pamiętaj aby ustawiać wolne obroty na ciepłym silniku i przy włączonych światłach. Obroty mają być takie aby silnik pracował równo a tylne koło nie kręciło się w powietrzu.

a silnik ma być włączony??

Zipp Superray
rok 2012
Przebieg 97 km
Ile masz go dni? 3 ;D

No a jak inaczej ? Przecież musisz słyszeć jak silnik pracuje. Odpal silnik i przejedź się z 5km po czym wróć i nie gasząc silnika wyreguluj wolne obroty tak jak Ci wyżej pisałem.

ale jak staje to silnik mi sam zgasza niewiem czemu :( jak staje ma małe obroty niewiem czy to od tego

No to właśnie od tego. To na zgaszonym ciepłym silniku podkręć o 1 obrót śrubkę od wolnych obrotów i odpal silnik i wtedy wyreguluj tak jak ma być.

ale ci powiem że jak jade na światłach i staje to mi zgasza i nie chce odpalić dlaczego?

Podkręć wolne obroty i powinno być ok.

ok albo jest na gwarancji to podjade do serwisu bez blach jeszcze i oni mi tam zrobią

czy bym mógł wyjechać na miasto bez tablic rejestracyjnych?? żeby mi ustawili w serwisie tą usterkę???

Ja tam człowieku w korkach nie stoję!!!

Nie. Bez tablic rejestracyjnych i ubezpieczenia OC nie możesz jeździć po drogach. Pytanie ile masz lat że takich oczywistych rzeczy nie wiesz ?

14 lat dopiero zdałem i to mój pierwszy skuter ,lecz na drogach jezdze kolo mnie jezdzila policja wczoraj i nic nie zatrzymali sie nawet :D

Lol dziś o 23.00 zapaliłem go zgasł potem próbuje i nic nie chce zapalić co to może być bo nie podkręcałem obrotów?

Opóźniona reakcja Policji na "kozaczenie" bez tablic i OC:)

Witam!!
Odłączyłem kabelek od czujnika czy moge za takie coś stracić gwarancję bo nie chciał odpalać?? kabelek tylko odłączony a nie przecięty!! I znowu nie chce zapalić niewiem czemu zabiore go do serwisu chyba!!!

To nie wystarczy odłączyć kostkę, tam powinny być trzy kabelki dwa jednakowego koloru trzeba skręcić razem a ten trzeci zaizolować, ale sądząc po Twoich postach Ty sobie z tym nie poradzisz, podłącz jak było i oddaj skuter do serwisu jak masz na gwarancji.

Mam skuter na gwarancji mam go dopiero ze 4 dni :D