Zipp Steed 4t 80ccm + większy gaznik?

Witam
Miesiąc temu założyłem cylek 80 i często jadąc 80-85 km/h gaśnie lub spada z obrotów i jedzie na bardzo niskich obrotach a gdy daje mu gazu to tak jak by się "dławił" i lekko strzela z tłumika. Czym to może być spowodowane? Powinienem założyć większy gaźnik?
Wiem że to nie ten dział ale czy sportowy wariator + lekksze rolki (np. 4,5g) dadzą coś do przyspieszenia? Zależy mi na przyspieszeniu bo chce trochę polatać na gumie;p

może powietrza za mało dostaje i się dławi?

Myślałem nad tym, czyściłem filter. Jeszcze musze wymienić krucieć co idzie of filtra do gaznika bo przy filtrze się ułamał.

sylikonem zalep xD ja tak zrobiłem :D

4,5g mogły by cos dać ale to tez zależy od stanu paska , wariatora itp. 80ccm czyli 72ccm , mi się wydaje że będą ok, ale jak rolki będą za lekkie to osiągi się pogorszą, ja mam wrażenie że na za lekkich rolkach to cała moc idzie w robienie huku zamiast w pchanie skutera.

Lacoste napisał:

Witam
Miesiąc temu założyłem cylek 80 i często jadąc 80-85 km/h gaśnie lub spada z obrotów i jedzie na bardzo niskich obrotach a gdy daje mu gazu to tak jak by się "dławił" i lekko strzela z tłumika.

Jeśli strzela z wydechu to jest problem z zapłonem. Po pierwsze sprawdź czy rozrząd się nie przestawił. Możliwe, ze łancuch rorządu ejst za słabo naciągnięty. Pomierz również opory na cewce zapłonowej i sprawdź jak będzie jeździł na innym module.

A wariator warto założyć sportowy, poprawi osiągi jeśli zamontujesz porządny sprzęt i dobrze dobieresz rolki.