zipp simpli zgasl podczas jazdy

Panowie mam zippa simpli jadac do pracy zgasl mi okazalo sie ze noe ma oleju i co dalej??co mam zrobic??jakie moga byc konsekwencje i co moglo sie stac w tej sytuacji...ratujci

e

zapewne zatarłeś tłok/cylinder

Tyle ze on zgasl bez zadnego stukotania czy duszenia sie wiec moze nic sie nie stalo??nie wiem co dalej mam robic

Jak bez oleju to zatarty, koniec kropka.

Zgasł, bo się zatarł i stracił kompresję. Jeżeli w ogóle nie miałeś oleju, to cylinder może okazać się najmniejszym problemem. Mnie bardziej ciekawi jak wygląda wał po takiej przygodzie. Nie zapominajmy, że on też potrzebuję smarowania.

No, tak czy inaczej... taki mniejszy kapitalny remont silnika, chyba jednak na horyzoncie... :((

Ile moze mnie to kosztowac??

No dobra, a skoro się przytarł i czeka na remont, to może sprawić stary sposób na zacierające się Osy. Zdjąć fajkę, wykręcić świecę, nalać odrobinę oleju, poobracać kopką, żeby tłok popracował. Zrobić tak kilka razy, złożyć do kupy i spróbować odpalić?
Paci, co Ty na to? Bredzę?
Ale jak już padł, to mu chyba bardziej nie zaszkodzę?

Wiecie panowie jal to jest jak portfel suchy a do pracy trzeba dojezdzac a rowerem za daleko...ale chyba trzeba oddac do serwisu i nic po za tym

Doskonale Cię rozumiem, ale nic już pewnie na to teraz nie poradzisz... Nie wiem na ile Cię sczeszą, ale najpierw obdzwoń kilka punktów i spróbuj się dowiedzieć ile to będzie kosztowało... raczej nie wybieraj najtańszego... ;)))

Znaczy sie raczej zadzwonie do serwisu zipp bo akurat jest w płocku chyba ze ktos tez z tad jest i kogos poleci

A nie masz przypadkiem jakiegoś znajomego, co by Ci pomógł przy tym? Wymiana cylindra z tłokiem w 2T jest bajecznie prosta, brak rozrządu sporo ułatwia. W swoim Hurricanie wymieniam cylinder z tłokiem w jakieś 20 minut bez większego pośpiechu przy radyjku w tle. W moim mieście za samą wymianę cylindra z tłokiem kasują 200,- a do tego trzeba jeszcze dodać cenę samych części. Oczywiście przy założeniu, że tylko cylinder poszedł.

Nie mam znajomego ktory by mi pomogl ale dzwonilem do serwisu kazali wlac olej do dozownika troszke do baku i sprobowac odpalic ale nici z tego nie udalo sie....czy zippy maja moze cos takiego ze jak braklo oleju to odcielo automatycznie zaplon??

Hah, serwis mądry... Jeszcze bardziej pewnie dotarłeś:D
Na pewno nie masz zdolności manualnych tego rozebrać? W 2T przecież nic nie ma w środku:D

Nie no nie chce go rozebrac i nie daj boze nie zlozyc...to moje pierwsze spotkanie z mechanika tak naprawde

A wiec moze samo zaplon odciac jak brak oleju??