Zipp Simpli cieknie paliwo

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Wujmer
    Użytkownik

Witajcie , mam problem z moim skuterem zipp simpli , cieknie paliwo z wężyka tego co luźno zwisa od gaźnika , gdy skuter ciepły zimny nie ma znaczenia , w ciągu nocy potrafi wylać się 1litr benzyny cały czas w garażu mam butelkę podstawioną , co jest przyczyną jak naprawić bo sie średnio na skuterach znam , skuter nie jest stary mam około 2200 przebiegu.

Wombat
    Moderator

jeżeli to wężyk z dolnej pokrywy gaźnika (komory pływakowej) to jest to spust paliwa zamykany śrubką. Trzeba ją albo dokręcić albo wymienić pokrywę gaźnika na taką z dobrym gwintem.
    A jeżeli to wężyk co zwisa z górnej części gaźnika to jest to przelew – a to oznacza że mimo zgaszenia silnika zawór jest wciąż napełniany paliwem. Najczęściej to zawieszający się zawór iglicowy którym steruje pływak w gaźniku. Ale u ciebie może zlecieć ponad litr – a to oznacza że nie działa (nie blokuje) kranik/zawór sterowny podciśnieniem z dolotu – chyba że go nie masz bo wywaliłeś lub ominąłeś.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Wujmer
    Użytkownik

Nic nie wywalałem nie omijałem skuter 100% orginał pierwszy właściciel , wężyk zwisa w dół od spodu gaźnika .śrubka na max dokręcona nie pomaga ale jak zatkam wężyk to zalewa gaźnik i nie chce odpalić.

paci
    Moderator

Bo sie panie kolego zawór iglicowy na plywaku nie zamyka.

Wujmer
    Użytkownik

A jak można to naprawić , a może KRANIK ZAWÓR PALIWA czy coś takiego nie chodzi ? Bo poprzedni sezon tak minął z tym cieknącym paliwem ale na ten chciałem to naprawić bo zbyt mnie denerwuje.

Wombat
    Moderator

kranik sie naprawia przez wymianę a zawór w gaźniku przez czyszczenie i regulację lub wymianę.

Wujmer
    Użytkownik

A w moim przypadku co jest bardziej prawdopodobnie uszkodzone kranik czy zawór w gaźniku ?

Wombat
    Moderator

oba

Wujmer
    Użytkownik
    Wombat
    Moderator

no pewnie to

Wujmer
    Użytkownik

Witam , długo mnie nie było ale z baku czasu , wymieniałem kranik i nie pomogło nadal kapie paliwo z gaźnika.

Wujmer
    Użytkownik

Pomoże ktoś nadal kapie paliwo , wymieniony kranik podciśnieniowy , wyczyszczony gaźnik , jak dmuchnę w gaźnik tam gdzie dochodzi wężyk z paliwem i pływak z kowadełkiem zamyka się to nie przepuszcza a nadal leje się paliwo i to dużo , pomocy już nie wiem co może być nie tak.

Wombat
    Moderator

a pływak jest szczelny? i dobrze ustawiony?

Wujmer
    Użytkownik

Wydaje się szczelny ale zauważyłem nową rzecz gdy odepnę wężyk od paliwa co idzie od baku do gaźnika to nie leci paliwo a jak jest podpięty do gaźnika to już tak , paliwo leci gdy skuter jest wyłączony.Zamówiłem drugi zestaw naprawczy bo pierwszy z allegro to połowa części nie pasuje , jak przyjdzie to wymienię wszystko wraz z pływakiem . https://motor-x.pl/zestaw-naprawczy-gaznika-2t-2,p.html

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button