Zipp Simpli: Brak iskry, nowe świeca oraz cewka.

Witam Panowie i Panie,
Od niedawna (wczoraj) postanowiłem odpalić swój skuterek pierwszy raz po zimie: Zipp Simpli 50ccm^3 2T.
Nie był on w ogóle uruchamiany w zimie wiąże się to z tym ze wyjechałem za pracą.
1st day
Postanowiłem sprawdzić czy w ogóle zapali. Chwila napięcia i ekscytacji zamieniło się w wielki zawód po naciśnięciu startera. Pojazd nie zapalił. Nigdy do tej pory nie rozbierałem takiej piękności lecz pomyślałem że kiedyś musi być ten pierwszy raz, bo już razem nie jedno przeżyliśmy. Śróbka po śróbce odkręcałem jak oszalały. Wszystkie plastiki zdjęte. Zanim wziąłem się do czyszczenia maszyny postanowiłem zrobić by ożyła, Pierwsza poleciała świeca do kontroli. I jako nie doświadczony nie sprawdziłem czy jest iskra, O kolorze świecy to nie miale w ogóle pojęcia. Ale wyczyściłem przepaliłem zapalniczką. Wzołem się za gaźnik bo prawdopodobnie ostatniej zimy tez mnie zawiódł, trzeba było go wyczyścić. Tym razem też postawiłem to zrobić, zacząłem od oglądania filmików na youtube. Po chwili byłem gotowy już do działania. 2 godziny później zabrałem się do wymiany oleju gdyż od 5 lat nie był wymieniany. Ku mojemu zdziwieniu miska nie była w środku w ogóle brudna. Filtr powietrza skontrolowałem nie był w ogóle brudny. Tak więc postanowiłem złożyć i sprawdzić czy odpali. Dalej nic i kicha.
2nd
Po wróciłem do wujka Google i czytałem jak oszalały. Doszedłem do wniosku, że kupie 2 nowe świece, cewkę bo też kędyś mi się popsuła, 2 litry świeżutkiej benzynki oraz kilka strzykawek (wyjaśnię potem). Zapomniałem wcześniej dodać że w baku jest troszkę paliwa (wystarczająco) i po czyszczeniu miski olejowej dolałem troszeczkę oleju.
Na jakimś forum przeczytałem że po zimie benzyna może tracić na wartości więc kupiłem trochę benzyny ale nie wlewałem. Po czym przeczytałem o tej iskrze. No i próbuje ale no iskry nie ma, Miała być masa czyli rama skutera ale no pomyślałem może lakier nie przepuszcza i bezpośrednio do masy akumulatora próbowałem i dalej nic. Dlatego moja decyzja o zakupie nowych świec po chwili doczytałem że z cewką może być coś nie tak to i cewkę kupiłem. Elementy przyjechały. zamontowałem i dalej iskry brak przeczytałem że coś może być jeszcze z regulatorem napięcia ale nie zdążyłem już kupić.
Był też jakiś post żeby spróbować wlać trochę benzyny szczykawką bezpośrednio do gaźnika od strony filtra powietrza. Jak sie domyślacie to też nie zadziałało ale przynajmniej wiem że to nie jest problem od strony dostawy benzyny.
Przez cały okres zabawy z motorem świeca była mokra czyli za bogata mieszanka wiem wiem. Ale co z tego jak iskry nie ma. Bawiłem się jeszcze regulatorem obrotów. Ale to raczej i tak by nic nie pomogło narazie.

Szanowni Panowie patrioci proszę o pomoc, swoje opinie co może być złe.
Załączam też link do dysku Google ze zdjęciami są one ponumerowane gdyż chciałbym abyście pomogli mi zrozumieć budowę skutera, na jakim obrazku co jest, resztę postaram się poszukać w internecie. Ale jak ktoś chętny może opisać co od czego za co odpowiada :D

https://drive.google.com/folderview?id=0B562AE4n0JwSNjhmYUNITlFaYVU&usp=sharing

Pozdrawiam, Burpy

Zadam może dziwne pytanie: boczną nóżkę masz złożoną czy nie? Jeśli tak, to sprawdź włącznik w nóżce.

Zasadniczo wystarczy sobie pozyskać wiedzę z zamieszczonych już kiedyś linków do manuali. Jest to opcja i znacznie szybsza i zarazem pełna treści źródłowej, a skoro już gdzieś wyjeżdżałeś z tego naszego łez padołu za tym lepszym chlebem to się teraz przyłóż do tematu i go sam rozkmiń jak należy. Zatem... szerokości i zarazem... niechrzczonego paliwa w zbiorniku. :-)
>
http://www.skuterowo.com/forums/topic/chinskie-4t-poradniki#post-189731

Gdyby nużka boczna była rozłożona to nawet by nie kręcił :p co prawda czujnik zdjołem ale jest w odpowiedniej pozycji. Inne pomysły ?? Spider dzięki i nawznawzajem szerokości LwG.

jeżli nie masz iskry to w miarę możliwości sprawdź kabel dochodzący do świecy, jak będziesz miał iskrę to odpalaj na "strater" ale nie za dużo... jedno wstrzyknięcie przez filtr powietrza i będzie git.
:P

świeca jest mokra bo skoro nie ma iskry to go zalewa. iskra to fajka, świeca, kabel WN, moduł i iskrownik na wale

jak zdjąłes czujnik nożki to zmostkuj zielone przewody od niego.

Burpy_94_PL napisał:

Gdyby nużka boczna była rozłożona to nawet by nie kręcił...

Mylisz się. Gdy nóżkę rozłożysz, rozrusznik będzie kręcił silnikiem ale nie zapali. Nóżka odcina zapłon (nie ma iskry) a nie zasilanie rozrusznika. Jak pisał @paci - zewrzyj zielone od nóżki ze sobą.

- Lemonek; kupiłem nową cewkę więc przewód sprawdzony i wstrzyknąłem ale nie ma iskry więc nie w ty problem.
- Wombat; ta wiedza na pewno mi się przyda następnym razem idąc drogą dedukcji :P
- Paci i Berg Je... geniusze :D w sumie to mi działało tak że jak rozłożę nóżkę to nie kręci a jak złoże to kręci. Nie wiem jak wziąłem go ustawiłem go prowizorycznie po demontażu. Lecz wolałem sprawdzić wasz pomysł i faktycznie iskra się pojawiła. I zapalił od dotknięcia teraz tylko reguluje gaźnik ale myślę że z tym sobie poradzę. Choć na razie idzie mi średnio ale znam teorie. Dzięki chłopaki wiszę wam piwo :D
Winner is Peci & Berg ale innym również dziękuje za pomoc: Lemonek oraz Wombat. LwG

Burpy_94_PL napisał:

...w sumie to mi działało tak że jak rozłożę nóżkę to nie kręci a jak złoże to kręci.

Widocznie Twój tak ma :-) ; nie kłócę się.
.

...wolałem sprawdzić wasz pomysł i faktycznie iskra się pojawiła. I zapalił od dotknięcia...

Yeah! :-D
.

...teraz tylko reguluje gaźnik ale myślę że z tym sobie poradzę. Choć na razie idzie mi średnio ale znam teorie...

Reguluj bo pogoda dopisuje i żal jak moto stoi zamiast wozić właściciela :-)
.

...Dzięki chłopaki wiszę wam piwo :D...

Miło. Może być wirtualne ;-)

Bo to bylo proste jak budowa cepa,jak miała być iskra jak przerwałeś obwód masy :D