Zipp Salmo Docieranie

Witam. Poczytałem trochę opinii na temat zipp salmo. Dzięki użytkownikowi Michalk001 kupiłem ten motorower. mam 10km przebiegu. Chciałbym aby mi silnik wytrzymał jak najdużej i jak najlepszą moc miał. W jaki sposób najlepiej go docierać? Obrotomierz dostałem gratis. Dałem za niego 2500 (nowy)

Zrób tak jak ja - jeździj spokojnie pierwsze 300km - tak do 40-45km/h i zwalniając hamuj biegami. Kiedy przekroczysz 300km wymień olej na Castrol Power 1 Racing 10W50. To jest pełen syntetyk. Potem po 1000,2000 i następnie co 2000km. Cały czas lej tego Castrola a po 2000km możesz dodawać do oleju preparat o nazwie Militec 1. Wtedy silnik będzie nie do zdarcia, dobry olej w połączeniu z Militec sprawi że silnik pokona wiele kilometrów. Aha zaślep poxipolem rurkę dopalacza spalin (tą wychodzącą z dołu cylindra) kiedy klej wyschnie przykręć ją z powrotem - dzięki temu silnik będzie dużo cichszy.

Pokaż ten obrotomierz.
jeździj normalnie przez 100km nie dawaj full manety, potem mając już 100-150km możesz dać co jakiś czas całą pizdę ale nie na długo ;) Nie przegrzej go, jeździj na wszystkich biegach.

a ten militec naprawdę wydłuża żywotność silnika ? co do oleju to zawsze jeździłem na mobil extra 4T 10W40,ale przerzucam się na jakiś najtańszy mineralny bo ten mobil to taki sobie, nie jest warty swojej ceny

Michalk001 napisał:

Zrób tak jak ja - jeździj spokojnie pierwsze 300km - tak do 40-45km/h i zwalniając hamuj biegami. Kiedy przekroczysz 300km wymień olej na Castrol Power 1 Racing 10W50. To jest pełen syntetyk. Potem po 1000,2000 i następnie co 2000km. Cały czas lej tego Castrola a po 2000km możesz dodawać do oleju preparat o nazwie Militec 1. Wtedy silnik będzie nie do zdarcia, dobry olej w połączeniu z Militec sprawi że silnik pokona wiele kilometrów. Aha zaślep poxipolem rurkę dopalacza spalin (tą wychodzącą z dołu cylindra) kiedy klej wyschnie przykręć ją z powrotem - dzięki temu silnik będzie dużo cichszy.

Ten preparat do oleju to ile go się dodaje? Musze mieć 2000km żeby go dodać? ile taki preparat kosztuje i gdzie go moge dostac?

Najlepiej nie jeździj na zbyt niskich obrotach i nie na zbyt wysokich.

W połowie manetki najlepiej i nigdy 30 km/h na 4 biegu.

Ogólnie to możesz jeździć nim normalnie ale bez szaleństw. Ważne też by nie robić za długich tras na początek.

wiec co z tym dodadtkiem do oleju?

W hurtowniach z olejami często mają, a także nieraz w marketach.

Na Allegro jest - około 40zł za opakowanie - wydaje się drogo lecz dodajesz tylko 50ml na litr oleju w silniku. Tak więc starcza na długo. Lepiej zacząć dodawać po 2000km z tego względu że silnik musi się najpierw dobrze dotrzeć - a pierwsza wymiana na dotartym to właśnie 2000km.

Dałbyś jakiś link do tego na allegro? za 40zł ile tego bede mial?

Nie warto na Allegro. Za tę samą cenę kupisz w hurtowni na Arkuszowej (jeśli jesteś z Warszawy) masz za tę samą cenę. No chyba, że dojazd wyniesie Cię drożej niż wysyłka...

Mam jeszcze jedną prośbę. Potrzebuje opony do mojego torosa Fresco (zipp quantum). Bez FELG Mogą być używane ale w dobrym stanie. 12 CALI. Byłbym wdzięczny za pomoc w szukaniu

Quantum to to samo co moja Inca, a mam 13 cali. No chyba, że w Torosach są o cal mniejsze.

ja w kingwayu fonero (też quantum) miałem z przodu 13 a z tyłu 12 ;)