Zipp Salmo 50 - problem z paliwem

Witam. Otóż niedawno kupiłem motorower, ale nie zauważyłem przy kupnie motorka że spała on bardzo dużo paliwa. Gdy się przejechałem niecałe 2km to spalił on około 0,5l paliwa. Pomyślałem że może być to wina ssania, ale nie wiem czy w tych motorach wyłączenie ssania jest do dołu czy w górę. Macie jakieś pomysły co może być przyczyną tak bardzo dużego spalania w tych motorach?

pół litra na 2km??? to mało możliwe. To na 100km by ci spalił 25 litrów. To w zasadzie jest niewykonalne dla takiego silnika. Że ubyło to wierze ale że spali to nie. Raczej gdzies cieknie… np przelewem z gaźnika

Ja mam taki sprzęt od 8 lat, pali 2l/100km. Tak więc jedyne co może być to wyciekające paliwo. Ssanie wyłącza się do dołu, a włącza do góry. Ale nawet na ssaniu nie ma szans na takie spalanie. Postaw motorower, i za jakiś czas patrz czy nie ma pod nim plamy paliwa. Przede wszystkim wymień wężyki paliwowe, bo te oryginalne to straszna cienizna - mi też kiedyś puściły. Wymieniłem na gruby zbrojony i od 6 lat mam spokój.