Zipp Quantum - Wydech

Siemka. Chciałbym dodać mocy mojemu Quantumowi ;p Mam pytanie:

Aktualnie mam zablokowany wydech. Skuter jedzie 65kmh.

Jak zmienie wydech na sportowy to jakich zmian w osiągach mogę się spowiedziwać? Jaki wydech do 150zł
?

???

Nie ma "sportowego " wydechu do 150 zl. Dobre wydechy zaczynaja sie od 450 zl.

takie do 200-300zł dają małe efekty jak coś to tylko przyspieszenie i tyle.Tak jak kolega wyżej sportowe od 400zł

Jak odblokuje aktualny wydech to będzie jakaś różnica?

Będzie ;P

O ile?

tlumik nie ma blokady, jedynie kolanko.

musisz pamiętać że po wymianie tłumika, trzeba dobrze wyregulować napęd bo fabryczny tłumik zapewnia moc i moment w dużym zakresie obrotów , a tłumik sportowy da ci moc na wysokich obrotach , lecz na niskich skuter będzie bardzo słaby, nie zawsze tak jest jednak zdarza się to dosyć często,wówczas trzeba bawić się rolkami,sprężynkami,sprężyną centralną itd. jak nie będziesz umiał dobrze wszystkiego zestroić to różnica w osiągach będzie mało odczuwalna.

Chyba ze kupi wolno obrotowy

tyle że tłumik wolnoobrotowy prędkości nie doda, bo mogę się założyć że 65km/h to ten quantum ma przy 9000rpm , więc jak już to przyspieszenie się poprawi, ale zamiast tłumika to lepiej coś z napędem zrobić bo seryjny tłumik nie jest wcale zły

v max lepiej wariatorem zwiekszyc a nie, ja wole miec dobry start niz sie zapierd** "100km/h" i na zakrecie sie zabic bo skuter odlecial.

Wymiencie mi wszystkie blokady w quantumie. Nie chyba ale napewno !