Zipp Quantum - warto kupić?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #131113 Reply
    Pooh
    Uczestnik
    • 13

Witam. Niosę się z zamiarem zakupu skutera celem tańszych dojazdów do pracy. Nie jestem szczuplutki, 180cm wzrostu 104kg :-). Quantum urzekł mnie wyglądem i tym, że ma dużo miejsca. W sam raz na wakacyjne wypady. Interesuje mnie rocznik 2012 i 2013 z silnikiem 4T. Jak u nich z awaryjnością i spalaniem. Na otomoto.pl ceny wahają się strasznie od 3400 do 4200. Może polecicie inny model, mniej spalający o podobnych wymiarach i wygodzie. Do wydania mam 3500.

#131122 Reply
    benekpe
    Użytkownik
    • 11

Za taką kasę lepiej nie trafisz. Bierz tego Zippa.
    Pamiętaj o przeglądach gwarancyjnych, bo tylko wtedy będziesz miał gwarancję na nowy sprzęt. A wierz mi, nie jeden raz będziesz go reklamował. Tak jest ze sprzętami w tym przedziale cenowym – często i gęsto się psują – ale mając gwarancję naprawią Ci go nieodpłatnie.
    Wiele osób odkręca linkę prędkościomierza, by rzadziej musieli robić przeglądy gwarancyjne – a i w razie sprzedaży taki mały przebieg spowoduje, że maszyna będzie atrakcyjna dla kupującego…

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#131137 Reply
    RamboAD
    Użytkownik
    • 9

tyle ze quantum nie nadaje sie do jazdy codziennej bo pali jak smok taniej jezdzic tanim autem na gaz.

#131138 Reply
    benekpe
    Użytkownik
    • 11

No to może jakąś biegówkę? Nie mówię tu o pseudo ścigach 🙂
    Takie biegówki palą do 3L/100km

Coś klasycznego – Ogar900

Zipp Salmo:

Kymco Nexxon:

Ten Kymco ma oryginalny silnik Hondy – taki jaki miała legendarna Honda Cub…

#131142 Reply
    ziomek1
    Użytkownik
    • 53
    #131167 Reply
    Pooh
    Uczestnik
    • 13

To skoro ten Quantum zbyt dużo pali to może w podobie Toros Fresco? Ewentualnie zastanawiałem się nad Rometem RXL ECO 50 4T.

#131173 Reply
    ziomek1
    Użytkownik
    • 53

to jest wszystko chińskie pooh!!

#131174 Reply
    Pooh
    Uczestnik
    • 13

Wiem i rozumiem. Niestety, ale $$ mają tutaj ogromne znaczenie. Dlatego szukam w miarę przyzwoitego chinola. Tak na 15kkm bez remontu.

#131195 Reply
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77

Nie wiem o co wam chodzi z tym spalaniem… Pokażcie mi samochód, który w mieście spali 4 litry benzyny. Mój tyle zużywa, a oszczędzany nie jest i to 2T wielkości Quantuma.

Jeśli chodzi o klon wymienionego skutera to jest nim np. Zumico Urban, Toros Fresco, Benzer Indiana… Na pewno są o dobry tysiąc tańsze od Quantuma. A co do przeglądów gwarancyjnych to daj spokój, bo gwarancja praktycznie nic nie obejmuje. Nauczysz się sam naprawiać, to nie takie trudne.

#131199 Reply
    benekpe
    Użytkownik
    • 11

Kisiu1981 – nie wprowadzaj w błąd ludzi! Jak to gwarancja nic nie obejmuje?!
    Obejmuje WSZYSTKO!!!
    Trzeba umieć walczyć o swoje prawa.
    Ja swojego czasu tak często reklamowałem swojego chiniola, że importer w końcu stwierdził, że koszty naprawy gwarancyjnej, dowóz i koszty niesprawnego skutera przewyższą jego wartość. W zamian za notorycznie psujący się model Keewaya Hurricane`a dał mi nówkę Matrixa! Tego Matrixa od razu sprzedałem i w sumie wyszedłem na zero. Nie ma czegoś takiego, że sklep albo serwis odmówi ci bezpłatnej naprawy gwarancyjnej!

#131201 Reply
    Padalec
    Uczestnik
    • 1

RamboAD napisał:

tyle ze quantum nie nadaje sie do jazdy codziennej bo pali jak smok taniej jezdzic tanim autem na gaz.

Ludzie co wy piszecie ?!? quantum z silnikiem 4T – spalanie średnio 2,5 – 3l na 100 km – pali jak smok ??? To ile powinien spalać 0,5-1 l żeby ludzie pisali że mało pali ???
    Co do reszty KISIU dobrze gada , jest w czym wybierać.

#131212 Reply
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77

Jak czytałem swoją kartę gwarancyjną to nie wiedziałem czy śmiać się czy d*** sobie nią wytrzeć. Serio – 3/4 skutera nie jest objęta gwarancją. Jak ją znajdę to Wam wypiszę co i jak.

#131215 Reply
    RamboAD
    Użytkownik
    • 9

to normalne gwarancja jest tylko glownie na silnik z reszta se mozesz robic co chcesz…..

Zipp quantum 2,5-3L to jakies zarty jak spali min 3L to jest sukces. nawet romet retro nie schodzi ponizej 3L a jest mniejszy.

#131221 Reply
    Pooh
    Uczestnik
    • 13

Spalanie ma tu duże znaczenie. Więc może Romet RXL ECO 50 4T. Psuje sie to? Da się jechać w dwie osoby?

#131225 Reply
    ziomek1
    Użytkownik
    • 53

lepiej kup coś używanego a markowego tyle w tym temacie!!

#131293 Reply
    Pooh
    Uczestnik
    • 13

Ma to być na pewno nowy sprzęt. Dość mam wszelkiej maści używek. Od sprzętu RTV po samochód.

#131336 Reply
    benekpe
    Użytkownik
    • 11

Tym bardziej nie pchaj się w chiński szajs.
    Jak zależy CI na bezawaryjnej jeździe, by mieć pewność, że dojedziesz do pracy na czas kup coś minimum ze stajni Kymco – wzwyż.
    Sam Twierdzisz, że masz dość używek.
    Markowy NOWY motorower, czy skuter kupisz już od 4-ch tysięcy zł.
    To chyba nie dużo za sprzęt, który gwarantować Ci będzie bezawaryjną tanią jazdę, prawda?
    Spalanie takiego motoroweru nawet po tuningu nie przekroczy, a jeśli to nieznacznie 2L/100km.
    Zadaj sobie jeszcze pytanie.
    Czy nowy nabytek ma służyć do bezawaryjnej taniej jazdy, czy bardziej chcesz nim szpanować przed innymi. Bo wówczas w grę wchodzą całkiem inne typy pojazdów – no i kasa dużo wyższa 🙂
    Motorower jest taką namiastką motocykla.
    Wielu nie wyobraża sobie jazdy na czymś co nie ma biegów 🙂
    Sam zobaczysz jaką frajdę daje jazda na biegówce.

Mój kolega, który odkupił mój motorower Kymco, prze okrągły rok dojeżdża nim do pracy – tylko duże zaspy go przed jazdą powstrzymywały. Teraz ma na liczniku grubo ponad 30tys. km
    Nic przy motorku nie grzebał, leje wachę i zmienia oleje…

Jeśli zależy ci na wyglądzie skutera, to pchaj się w chińszczyznę – oni znakomicie rekompensują marną jakość nowoczesny dizajnem.
    Tylko nie oszukujmy się. 50ccm to nie motocykl! Więc jeśli wybierzesz w tej pojemności coś co IMITUJE wyglądem motocykl, to narazisz się na kpiny i żarty innych – wież mi, tak będzie. Kup coś, co niczego nie udaje.
    Z czasem zrobisz uprawnienia kat. A – a wtedy tylko Twoja wyobraźnia i grubość portfela będzie Cię ograniczała przy wyborze konkretnego modelu…

#131338 Reply
    ziomek1
    Użytkownik
    • 53

DOBRZE CI RADZI!!!!

#131434 Reply
    Pooh
    Uczestnik
    • 13

Załóżmy , że bedzie to kymco agility. Jaki to ma silnik? Cbyba nie 139qmb.

#131449 Reply
    Filippo73
    Użytkownik
    • 2

Obawiam się, że 139qmb. Miejsce produkcji ma jednak wielkie znaczenie. Ten model silnika wiele lat temu został opracowany przez yamahę albo hondę. Jest to sprawdzona konstrukcja i w wykonaniu kymco sprawdzi się znakomicie.

Co do spalania quantumów, to nie wiem skąd macie takie wysokie spalanie. Mam 2t i pali mi średnio od 2,6 do 2,8l/100, a lekki nie jestem – 100 kg

#131458 Reply
    Pooh
    Uczestnik
    • 13

I jak Ci się sprawuje ten ZIPP?

#131494 Reply
    Filippo73
    Użytkownik
    • 2

Kupiłem używany, z myślą, że go zmodyfikuję. Niby miał 800 km przejechane, ale nie wiem jak był docierany. Po 3000 tyś poszły łożyska na wale. Gdyby był na gwarancji problemu by nie było.

Po rozebraniu silnika, pozostałe elementy wyglądają bardzo dobrze.

Jest to bardzo wygodny skuter z przyzwoitymi hamulcami – oba tarczowe (wersja RS), przyzwoite światła i spalanie na poziomie jak pisałem powyżej.

Prędkość podróżna kształtuje się na poziomie 55 – 60 km/h, a max 75.

Być może, łożyskom przysłużyłem się zmieniając wariator na stage6. Dynamika bardzo się poprawiła, ale wszystkie prędkości skuter zaczął osiągać przy wyższych obrotach.

#131501 Reply
    szybki1999
    Użytkownik
    • 9

Nie bierz tego zippa bo dużo waży i ma silnik 4t 50, jak już masz brać 4t 50cm3 to albo mały albo większy i ze skrzynią manual.-jest lepsza ;d
    Co do spalania to mój toros spala ok.3l a waży ok. 89kg może mniej a ja waże ponad 60kg. tak że on pewnie więcej bd palił
    a pozatym będzie mułowaty pod górkę bo na prostej to jeszcze jakoś pociągnie 60-70km jak sie rozbuja ;p chyba że z silnikiem 2t jak dobrze dotrzesz to jest żyleta ;d

#131506 Reply
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77

Jeżeli rozważasz zakup markowego sprzętu to może i weźmiesz pod uwagę kupno na raty lub kredyt?

#131514 Reply
    Pooh
    Uczestnik
    • 13

Skłaniam się za tym:
    http://allegro.pl/skuter-kymco-agility-4t-kask-krakow-dostawa-24h-i3356613665.html
    Dodatkowo kask i blokada w cenie. Myślę, że się opłaca. Trzeba tylko doliczyć 200PLN za dostawę.

#131521 Reply
    Filippo73
    Użytkownik
    • 2

Zdecydowanie warto, z tym, że od quantuma nie jest wiele lżejszy, ale… 🙂

#131524 Reply
    Pooh
    Uczestnik
    • 13

Ale chyba mniej pali. Według znalezionych informacji w internecie średnio 2,5l/100km

#131528 Reply
    Filippo73
    Użytkownik
    • 2

Jest to czterosuw, na pewno będzie mniej palić, będzie cichszy a spaliny nie będą miały słodkiego zapachu. Po odblokowaniu będzie jechać pewnie ok 70 km/h, tylko dynamikę będzie mieć trochę mniejszą.

#131530 Reply
    Pooh
    Uczestnik
    • 13

Quantum’a też można kupić z silnikiem 4T.

#131541 Reply
    Filippo73
    Użytkownik
    • 2

Oczywiście, że można. Jednak gdybym miał wybór Kymco vs Zipp, wybrał bym Kymco. Jakość chińskich skuterów systematycznie poprawia się, ale jeszcze jest to loteria. Quantum na pewno jest większy. Jak lubisz dreszczyk emocji czy trafi Ci się egzemplarz dobry – bierz zippa (a może junaka :)) Jeżeli nie masz zmysłu technicznego i chcesz mieć święty spokój wybierz kymco

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Zipp Quantum - warto kupić?
Twoje informacje:

Back to top button