Zipp Quantum – warto kupić?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery, Motorowery i Motocykle Zipp Zipp Quantum – warto kupić?

Ten temat zawiera 46 odpowiedzi, ma 11 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Pooh Pooh 5 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 47 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Pooh
    Pooh
    Użytkownik

Witam. Niosę się z zamiarem zakupu skutera celem tańszych dojazdów do pracy. Nie jestem szczuplutki, 180cm wzrostu 104kg :-). Quantum urzekł mnie wyglądem i tym, że ma dużo miejsca. W sam raz na wakacyjne wypady. Interesuje mnie rocznik 2012 i 2013 z silnikiem 4T. Jak u nich z awaryjnością i spalaniem. Na otomoto.pl ceny wahają się strasznie od 3400 do 4200. Może polecicie inny model, mniej spalający o podobnych wymiarach i wygodzie. Do wydania mam 3500.

Zawsze pod prąd, bo prądem płyną tylko śmieci.
    Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Za taką kasę lepiej nie trafisz. Bierz tego Zippa.
    Pamiętaj o przeglądach gwarancyjnych, bo tylko wtedy będziesz miał gwarancję na nowy sprzęt. A wierz mi, nie jeden raz będziesz go reklamował. Tak jest ze sprzętami w tym przedziale cenowym – często i gęsto się psują – ale mając gwarancję naprawią Ci go nieodpłatnie.
    Wiele osób odkręca linkę prędkościomierza, by rzadziej musieli robić przeglądy gwarancyjne – a i w razie sprzedaży taki mały przebieg spowoduje, że maszyna będzie atrakcyjna dla kupującego…

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Zdjęcie profilowe RamboAD
    RamboAD
    Użytkownik

tyle ze quantum nie nadaje sie do jazdy codziennej bo pali jak smok taniej jezdzic tanim autem na gaz.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka RSX 125

Nowy RSX to 10.6 KM, agresywnie brzmiący wydech i dwa hamulce tarczowe. Do tego sportowy design, niezawodny silnik zasilany wtryskiem i dwa hamulce tarczowe. Nowy RSX jest świetnym sposobem na wkroczenie do świata prawdziwego motocyklizmu.
    benekpe
    Użytkownik

No to może jakąś biegówkę? Nie mówię tu o pseudo ścigach 🙂
    Takie biegówki palą do 3L/100km

Coś klasycznego – Ogar900

Zipp Salmo:

Kymco Nexxon:

Ten Kymco ma oryginalny silnik Hondy – taki jaki miała legendarna Honda Cub…

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

Zdjęcie profilowe ziomek1
    ziomek1
    Użytkownik
    Zdjęcie profilowe Pooh
    Pooh
    Użytkownik

To skoro ten Quantum zbyt dużo pali to może w podobie Toros Fresco? Ewentualnie zastanawiałem się nad Rometem RXL ECO 50 4T.

Zdjęcie profilowe ziomek1
    ziomek1
    Użytkownik

to jest wszystko chińskie pooh!!

Zdjęcie profilowe Pooh
    Pooh
    Użytkownik

Wiem i rozumiem. Niestety, ale $$ mają tutaj ogromne znaczenie. Dlatego szukam w miarę przyzwoitego chinola. Tak na 15kkm bez remontu.

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Nie wiem o co wam chodzi z tym spalaniem… Pokażcie mi samochód, który w mieście spali 4 litry benzyny. Mój tyle zużywa, a oszczędzany nie jest i to 2T wielkości Quantuma.

Jeśli chodzi o klon wymienionego skutera to jest nim np. Zumico Urban, Toros Fresco, Benzer Indiana… Na pewno są o dobry tysiąc tańsze od Quantuma. A co do przeglądów gwarancyjnych to daj spokój, bo gwarancja praktycznie nic nie obejmuje. Nauczysz się sam naprawiać, to nie takie trudne.

benekpe
    Użytkownik

Kisiu1981 – nie wprowadzaj w błąd ludzi! Jak to gwarancja nic nie obejmuje?!
    Obejmuje WSZYSTKO!!!
    Trzeba umieć walczyć o swoje prawa.
    Ja swojego czasu tak często reklamowałem swojego chiniola, że importer w końcu stwierdził, że koszty naprawy gwarancyjnej, dowóz i koszty niesprawnego skutera przewyższą jego wartość. W zamian za notorycznie psujący się model Keewaya Hurricane`a dał mi nówkę Matrixa! Tego Matrixa od razu sprzedałem i w sumie wyszedłem na zero. Nie ma czegoś takiego, że sklep albo serwis odmówi ci bezpłatnej naprawy gwarancyjnej!

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 47 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie