ZIPP QUANTUM RS - Uzytkowanie co i jak ???

Wiatm mam pytanie do uzytkowników skuterów zipp quantum rs ewentualnie do tych co sie znaja kupiłem skuter rok temu i zastanawiam sie czy dobrze uzytkuje bo na skuterach sie nieznam od strony mechanicznej.Juz pisze o co mi chodzi ,w skuterach 2T dolewa sie podobno do wachy oleju czy cos tam i mam pytanko czy w quantumnie tez musze bo na ktoryms z tematow wyczytałem ze od 2011r jest to zautomatyzowane ?? i jak ktos zna sie bardziej to Prosiłbym o instrukcjie uzytkowanie w sensie co czyszcic ,gdzie znalesc czesc i co ile km.Z Góry DZIEKUJE

Nie dostałeś przy zakupie instrukcji obsługi? Tam powinny być wpisane wszelkie przewidziane okresy wymian poszczególnych części i płynów eksploatacyjnych.

Skutery 2T (w odróżnieniu od 4T) jeżdżą na mieszance. Kropka.

W skuterach montowane już są automatyczne dozowniki oleju i nie trzeba dolewać tak jak kiedyś oleju do zbiornika paliwa jedynie podczas docierania nowego silnika zaleca się dolać kilka ml na zbiornik paliwa. Po dotarciu wlewa się tylko oleju do zbiorniczka i zagląda co jakiś czas czy oleju ubywa. Zazwyczaj jeden zbiornik oleju starcza na ok 1 tys. km.

to dzieki Aron:ogulnie ksiazeczke mam i korzystałem z niej tylko teraz filtr oleju prawdopodobnie mi sie rozwalił i podejzewaja cos powarzniejszego i powiedzieli mi ze złego uzytkowania i własnie pytałem co do tej mieszanki do paliwa.
Kapuchon:dzieki za odp. a tak zapytam jeszcze jesli filt oleju mi sie zozwalił (kolejny raz był wymieniony) to przez to moze sie ztrzec silnik z mojej winy (tak mi okreslili w serwisie) olej dolewałem tylko ze szybciej schodził 1L wykorzystałem przez jakies 600km i juz był prawie minimum lampka sie nie swieciła ale dolewałem zeby było wiec braku niemiał wiec moga mi nie uznac jako Gwarancja ???

Posiadam Quantuma RS.. Pod swoim nabiałem masz zbiornik na olej [czarny plastikowy z czarnym plastikowym korkiem], w który lejesz olej półsyntetyczny do 2T [semi-synthetic 2T].. Odrazu mówię, że te Quantumy mają taki czujnik poziomu oleju [lampka przy zegarach z "sosjerką", jak w aucie], że jeśli wlejesz tylko 1 litr, to przy przechyłach skutera będzie się ta lampka co chwilę zapalać, jakby go brakowało [a jest]. Dlatego ja zawsze wlewam przynajmniej 2 litry, bo nie chcę się znieczulać na świecącą się lampkę braku oleju - wówczas się nie zapala podczas przechyłów skutera.

Nie słyszałem, aby 2T miały jakiś filtr oleju.. Na pewno [obok filtra paliwa] jest filtr powietrza, który istotnie, jeśli się uszkodził to może przepuszczać brud do mieszanki w gaźniku [i dalej], co faktycznie może doprowadzić do zatarcia [stąd duża krytyka stożków z samą siatką bez gąbki].

Mam kolejne pytanko co do RS-ki odblokowałem skuter i zastanawia mnie jedna sytuacja bo jak ruszam to start ma dobry ale jak dochodzi do 30 k/h to łapie muła (tak na 4 sekundy)i przez chwile muli po przekroczeniu tak mniej wiecej 33k/h - 35 k/h potem zaczyna łapac predkosc i puzniej leci dodam jeszcze ze ze tam gdzie oddałem do zdjecia blokady to powiedział mi ze wymienili mi rolki na najlzejsze jakie sie dalo to dobrze czy zle??