Zipp Quantum R – Wybór sprzęgła. Dla niektórych proste, dla mnie czarna magia.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery, Motorowery i Motocykle Zipp Zipp Quantum R – Wybór sprzęgła. Dla niektórych proste, dla mnie czarna magia.

Ten temat zawiera 13 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Nieogar557 Nieogar557 4 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Nieogar557
    Nieogar557
    Użytkownik

Witam,
    w moim zippie(domyślam się, że pewnie nie tylko w moim) występuje zgrzytanie/pisk podczas ruszania dochodzący ze sprzęgła. Zakładam, że to wina niskiej jakości okładzin na sprzęgle, więc postanowiłem je wymienić.
    Co polecacie? Jakie sprzęgło powinienem wybrać?

Czy coś takiego: http://allegro.pl/skuter-2t-wariator-sprzeglo-na-wal-13-mm-tuning-i5231432025.html będzie pasowało i czy to dobry wybór?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

najczęściej piszczą paski a nie wariatory i sprzęgła.
    A to co pokazałeś to megagniot. Cena by była do przyjęcia taka za samo sprzęgło.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

……

Nieogar557
    Użytkownik

W chinolach piszczy dzwon przy załapywaniu. Przez to wolniej rusz itd. Jestem tego pewny, tylko się pytam jakie sprzęgło wybrać(oczywiście pasujące)? W ogóle nie mam pojęcia jakie firmy są dobre itd. Dałem tylko przykład, jeżeli znasz lepsze do ok. 200 zł, to podaj linki.

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Nieogar557 napisał:

W chinolach piszczy dzwon przy załapywaniu. Przez to wolniej rusz itd.

gorszej bzdury nie słyszałem a naprawiam te boby o kilkunastu lat.piszczy to pasek na korektorze a piszczy bo się ślizga i przez to rusza słabo w takim przypadku należy wymienić i pasek i sprężynę docisku.A co do sprzęgła to wpierw daj jaki masz rozmiar 112 czy 107,podejrzewam ze 112 więc przy ograniczonym budżecie motoforce będzie dobre i jakis dzwon do niego tylko nie wm już lepiej chiński.
    http://shop.mieloch.pl/dzwon-sprzegla-polini-speed-bell-d-112mm,pZ037625.bhtml
    http://shop.mieloch.pl/sprzeglo-tec-evo-racing-d-110-112mm-regulowane,pZ039345.bhtml
    tyle w temacie

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Nieogar557
    Użytkownik

@paci, dzięki. Otwierałem dzisiaj sprzęgło i jestem pewny, że to piszczy przy załapywaniu za dzwon. Pasek był czysty i się nie ślizgał. Nawet go obmyłem, żeby się upewnić i problem dalej występował. Dopiero po dokładnym umyciu sprzęgła(benzyną, aby dobrze rozpuścić brud) przestało piszczeć i rusza znakomicie. Lecz po około 100-200 km znowu tak będzie. Dlatego mam nadzieję, że z nowym sprzęgłem nie będzie problemów.

W quantumach jest 112. Dobrze się domyśliłeś 😉

Nieogar557
    Użytkownik

Może jak już jesteśmy w temacie(widzę również, że propozycje odnośnie sprzęgła dobiegły końca), to jaki wariator polecacie ;)? Jaką wagę rolek? Jaki pasek?

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

mam sprzęgło Motoforce Evolution 112mm z przebiegiem z 800km i seryjny dzwon bez śladów przgrzania.
    Myślałem że to pokrzywione i wymieniłem ale okazało sie że to nie to.
    Za połówke ceny nówki sprzęgła mogą opchnąć.

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Nieogar557 widzisz jak się złożyło wal do Wombata na pw.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 14 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie