Zipp Quantum R brak świateł (mijania i pozycja); skuter pali, jeździ

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Zipp Quantum R brak świateł (mijania i pozycja); skuter pali, jeździ

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 5 lata, 8 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe pila
    pila
    Użytkownik

Mam problem ze skuterem Zipp Quantum R. Nie działają mi światła mijania i pozycja (przód oraz tył). Kierunkowskazy działają normalnie. Skuter odpala, jeździ, zestaw wskaźników (LCD w tym modelu) sprawny (pokazuje prędkość, stan paliwa, stopień naładowania akumulatora, przebieg etc.). Tylko że świateł brak 🙂

Żarówki na pewno mam dobre, nawet założyłem nowiutkie 🙂 Z tyłu zresztą lampa jest LED-owa i też nie działa.

Chętnie bym sam spróbował dojść, co padło, może uda mi się usunąć usterkę bez oddawania skutera do serwisu.

Na budowie skuterów się nie znam, więc potrzebuję Waszej pomocy 😉

Odkręciłem podsiodło, dostałem się do silnika. Ale nie wiem teraz, gdzie sprawdzić brak prądu. Gdzie jest prądnica, która wiązka kabli za co odpowiada? Wszystkie kostki są pozapinane, więc nic się samo nie odłączyło. Od czego powinienem zacząć?

Jeżdżę na Zipp Quantum R
    Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Skoro nie ma z przodu i z tyłu to sprawdź najpierw włącznik świateł. A zegary Ci się podświetlają? Może wyskoczyła tylko kostka z włącznika.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Podejrzewam któryś przełącznik (przełącznik włączania świateł/przełącznik długie-krótkie).

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie