zipp quantum R bez blokady

witam mam pytanko bo zaraz po dotarciu silnika nowego w zipp quantum r (silnik 2T) chce go odblokować czy ktoś wie jakich przyrostów mocy i predkosci moge sie spodziewac .?z góry dziękuje za odpowiedz

Wzrośnie przyspieszenie. No i V-max około 70km/h.

Co po zdjęciu blokady można zrobić, aby wzrosło przyspieszenie, ewentualnie V-max? Skoro wymiana cylindra na większy zmniejsza żywotność silnika, to może pójść w wydech? Co mi da w Quantumie 50 2T sama wymiana tłumika na jakiś lepszy? Gdzieś na którejś aukcji z tłumikiem za +- 200zł widziałem info, że osiągi wzrastają o 20% - tyle, że już nie pamiętam czy chodziło o przyspieszenie czy V-max..

Jeżeli już tłumik wymieniać to szkoda pakować się w chiński szajs za 150zł, tylko kupić tłumik tuningowy jakiejś markowej firmy. Taki kosztuje jakieś 300-400zł, ale na chiński to szkoda wymieniać. Po wymianie osiągi wzrastają. I przyspieszenie i v-max. Powiedz może jakie osiągi ma twój skuter po zdjęciu blokad. Jeśli są w miarę dobre, to ja bym się nie pakował w tuning, bo niewiadomo czego z chińczyka nie zrobisz.

EDIT: Poczytaj może artykuły o tuningu.
Na początek może: http://www.skuterowo.com/tuning-skutera-to-nie-takie-proste/
http://www.skuterowo.com/moim-zdaniem-jak-tuningowac-2t/
http://www.skuterowo.com/tuning-dla-kazdego-testujemy-sportowy-wydech/

Aktualnie w moim Q RS 50 2T po zmianie modułu CDI [o innych blokadach nic nie wiem aby były choć nie sprawdzałem] moje V-max to: 74 km/h na asfaltowej prostej, suchej i bez wiatru [wg prędkościomierza lcd]. Jednak pod bardziej stromą i nieco krętą asfaltową górkę [codzienny powrót do domu] jest już żenujące tylko 34 km/h.. Dlatego bardziej zależałoby mi na zwiększeniu mocy i przyspieszenia a nie V-max.

P.S. Czytałem podane artykuły, lecz nie są one oczywiście konkretnie o Quantumach a ogólnie o 50-tkach ale dzieki

a które blokady wpływają na zwiększenie mocy i przyspieszenia a które na Vmax? Mowa oczywiście o Quantum RS lub R (w moim przypadku) ;) ??

W moim skromnym przypadku wymiana modułu CDI zwiększyła prędkość a wymiana tłumika wpłynęła zauważalnie na przyspieszenie.

Ale moduł mogę wymienić dopiero po etapie docierania tak? A co do tłumika to w R-ce już jest "niby lepszy sportowy" więc nie wiem czy będę wymieniał.

A co sądzicie o wskazówkach dotyczących blokad, zawartych pod tym linkiem:

http://www.forum.skutery-motocykle.pl/printview.php?t=4752&start=0&sid=e95b7c9fbba27466a4e12de940585b35

P.S. mnie osobiście zainteresował ten fragment, gdyż nie bardzo zrozumiałem o co kaman, jeśli ktoś wie o co chodzi, to proszę o rozwinięcie:

Przy okazji gdy mamy zdjętą pokrywkę zdejmijmy czarną plombę, a żółty dysk wyjdzie razem z nią. Wewnątrz niej znajduje się biała plastikowa wtyczka i metalowa igła z dwoma małymi uszczelkami. Musimy zdjąć umocowaną uszczelkę. Teraz należy ją ponownie umiejscowić lecz na środkowym wgłębieniu. Teraz skręcamy wszystko z powrotem i osiągi skutera wzrastają.

No i co z tym odcięciem różowego kabelka idącego do CDI? To brzmi dość kontrowersyjnie. A może to jakaś prymitywna alternatywa dla wymiany modułu CDI na odblokowany i nic to nie da skuterom po wymianie modułu. Co o tym sądzicie???

Tam nie ma niektórych zdjęć i dlatego jest trochę niezrozumiałe ;)

Arczi z tego co wiem to zipp quantum R jest podobno zblokowany tylko przez moduł CDI.TAKĄ INFORMACJE UZYSKAŁEM OD ZAPRZYJAŻNIONEGO MECHANIKA Z SERWISU ZIPPA.SAM TO SPRAWDZE ZA MIESIAC JAK JUZ DOTRE SILNIK I MINIE MAGICZNE 1000KM NA BUDZIKU.Arczi co do SPORTOWEGO tłumika w zippie to on tylko z nazwy i wyglądu jest sportowy tak naprawde w celu poprawy osiagow nalezy go wymienic lub wybebeszyć.miałem okazje na chwile wymienic w moim zippie moduł cdi na odblokowany tylko po to aby zobaczyc ile wyciągnie i pojechał 77km/hale założyłem znowu zablokowany ze wzgledu na docieranie silnika.o osiągach po wymianie modułu i wybebeszeniu tłumika poinformuje za miesiąc.

Marcinie...lejesz miód na moje uszy a raczej oczy :) Fajnie że miałeś możliwość sprawdzenia u siebie tego modułu CDI. Wielkie dzięki za info w tej sprawie i już z niecierpliwością czekam aż u mnie strzeli 1000km :) Na razie mam ok 200 ;) Dziś kupiłem fajną kurteczkę w "motonita" za 340zł i zamierzam latać na skuterku nawet jak będzie chłodno :) Pozdro dla Ciebie :)

PS: Widzę, że masz szybę u siebie w R-ce tak? Sprawdza się?

Mam pytanie za 100pkt :) Czy wymiana wydechu w Quantum R na taki poprawi czy pogorszy parametry skutera? Czy ten LeoVince Scoot zmienia tylko dźwięk?

http://www.youtube.com/watch?v=TMWzgUtoxIE

To jest tłumik do 4T, więc w quantumie r pogorszy parametry.

ehhh..szkoda - ale dzięki za info Pietro :)

Szkoda, szkoda..mnie też podoba się wydech Leo, ale ten z quantuma r również ładnie się prezentuje i z pewnością poprawia charakterystykę pracy dwu suwa ;)

Mi bardziej zależało na basowym, mruczącym dźwięku niż na poprawieniu osiągów. Wkurza mnie ten bzyczący dźwięk "pijanego komara" :)

Bez przesady...często widzę jak ktoś pociska quantumem r, to nawet fajnie to bzyczy ;)

A propos blokad to ja się zapytam tutaj, żeby nie robić nowego tematu.
Co jest lepiej: odblokować skuter i jeździć czy zrobić kat. A i wtedy śmigać na legalu bo trochę mnie zaczyna już wkurzać jazda max 50km/h.
Trochę mam z tym dylemat i chciałem się was poradzić.

aby legalnie śmigać odblokowanym skuterem to musisz go jeszcze przerejestrować na motocykl.