zipp quantum R bez blokady

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    marcin_wlkp
    Użytkownik

witam mam pytanko bo zaraz po dotarciu silnika nowego w zipp quantum r (silnik 2T) chce go odblokować czy ktoś wie jakich przyrostów mocy i predkosci moge sie spodziewac .?z góry dziękuje za odpowiedz

a123659
    Uczestnik

Wzrośnie przyspieszenie. No i V-max około 70km/h.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Czarek
    Użytkownik

Co po zdjęciu blokady można zrobić, aby wzrosło przyspieszenie, ewentualnie V-max? Skoro wymiana cylindra na większy zmniejsza żywotność silnika, to może pójść w wydech? Co mi da w Quantumie 50 2T sama wymiana tłumika na jakiś lepszy? Gdzieś na którejś aukcji z tłumikiem za +- 200zł widziałem info, że osiągi wzrastają o 20% – tyle, że już nie pamiętam czy chodziło o przyspieszenie czy V-max..

a123659
    Uczestnik

Jeżeli już tłumik wymieniać to szkoda pakować się w chiński szajs za 150zł, tylko kupić tłumik tuningowy jakiejś markowej firmy. Taki kosztuje jakieś 300-400zł, ale na chiński to szkoda wymieniać. Po wymianie osiągi wzrastają. I przyspieszenie i v-max. Powiedz może jakie osiągi ma twój skuter po zdjęciu blokad. Jeśli są w miarę dobre, to ja bym się nie pakował w tuning, bo niewiadomo czego z chińczyka nie zrobisz.

EDIT: Poczytaj może artykuły o tuningu.
    Na początek może: http://www.skuterowo.com/tuning-skutera-to-nie-takie-proste/
    http://www.skuterowo.com/moim-zdaniem-jak-tuningowac-2t/
    http://www.skuterowo.com/tuning-dla-kazdego-testujemy-sportowy-wydech/

Czarek
    Użytkownik

Aktualnie w moim Q RS 50 2T po zmianie modułu CDI [o innych blokadach nic nie wiem aby były choć nie sprawdzałem] moje V-max to: 74 km/h na asfaltowej prostej, suchej i bez wiatru [wg prędkościomierza lcd]. Jednak pod bardziej stromą i nieco krętą asfaltową górkę [codzienny powrót do domu] jest już żenujące tylko 34 km/h.. Dlatego bardziej zależałoby mi na zwiększeniu mocy i przyspieszenia a nie V-max.

P.S. Czytałem podane artykuły, lecz nie są one oczywiście konkretnie o Quantumach a ogólnie o 50-tkach ale dzieki

Arczi
    Użytkownik

a które blokady wpływają na zwiększenie mocy i przyspieszenia a które na Vmax? Mowa oczywiście o Quantum RS lub R (w moim przypadku) 😉 ??

Czarek
    Użytkownik

W moim skromnym przypadku wymiana modułu CDI zwiększyła prędkość a wymiana tłumika wpłynęła zauważalnie na przyspieszenie.

Arczi
    Użytkownik

Ale moduł mogę wymienić dopiero po etapie docierania tak? A co do tłumika to w R-ce już jest „niby lepszy sportowy” więc nie wiem czy będę wymieniał.

Czarek
    Użytkownik

A co sądzicie o wskazówkach dotyczących blokad, zawartych pod tym linkiem:

http://www.forum.skutery-motocykle.pl/printview.php?t=4752&start=0&sid=e95b7c9fbba27466a4e12de940585b35

P.S. mnie osobiście zainteresował ten fragment, gdyż nie bardzo zrozumiałem o co kaman, jeśli ktoś wie o co chodzi, to proszę o rozwinięcie:

Przy okazji gdy mamy zdjętą pokrywkę zdejmijmy czarną plombę, a żółty dysk wyjdzie razem z nią. Wewnątrz niej znajduje się biała plastikowa wtyczka i metalowa igła z dwoma małymi uszczelkami. Musimy zdjąć umocowaną uszczelkę. Teraz należy ją ponownie umiejscowić lecz na środkowym wgłębieniu. Teraz skręcamy wszystko z powrotem i osiągi skutera wzrastają.

No i co z tym odcięciem różowego kabelka idącego do CDI? To brzmi dość kontrowersyjnie. A może to jakaś prymitywna alternatywa dla wymiany modułu CDI na odblokowany i nic to nie da skuterom po wymianie modułu. Co o tym sądzicie???

Arczi
    Użytkownik

Tam nie ma niektórych zdjęć i dlatego jest trochę niezrozumiałe 😉

marcin_wlkp
    Użytkownik

Arczi z tego co wiem to zipp quantum R jest podobno zblokowany tylko przez moduł CDI.TAKĄ INFORMACJE UZYSKAŁEM OD ZAPRZYJAŻNIONEGO MECHANIKA Z SERWISU ZIPPA.SAM TO SPRAWDZE ZA MIESIAC JAK JUZ DOTRE SILNIK I MINIE MAGICZNE 1000KM NA BUDZIKU.Arczi co do SPORTOWEGO tłumika w zippie to on tylko z nazwy i wyglądu jest sportowy tak naprawde w celu poprawy osiagow nalezy go wymienic lub wybebeszyć.miałem okazje na chwile wymienic w moim zippie moduł cdi na odblokowany tylko po to aby zobaczyc ile wyciągnie i pojechał 77km/hale założyłem znowu zablokowany ze wzgledu na docieranie silnika.o osiągach po wymianie modułu i wybebeszeniu tłumika poinformuje za miesiąc.

Arczi
    Użytkownik

Marcinie…lejesz miód na moje uszy a raczej oczy 🙂 Fajnie że miałeś możliwość sprawdzenia u siebie tego modułu CDI. Wielkie dzięki za info w tej sprawie i już z niecierpliwością czekam aż u mnie strzeli 1000km 🙂 Na razie mam ok 200 😉 Dziś kupiłem fajną kurteczkę w „motonita” za 340zł i zamierzam latać na skuterku nawet jak będzie chłodno 🙂 Pozdro dla Ciebie 🙂

PS: Widzę, że masz szybę u siebie w R-ce tak? Sprawdza się?

Arczi
    Użytkownik

Mam pytanie za 100pkt 🙂 Czy wymiana wydechu w Quantum R na taki poprawi czy pogorszy parametry skutera? Czy ten LeoVince Scoot zmienia tylko dźwięk?

Pietro
    Użytkownik

To jest tłumik do 4T, więc w quantumie r pogorszy parametry.

Arczi
    Użytkownik

ehhh..szkoda – ale dzięki za info Pietro 🙂

Pietro
    Użytkownik

Szkoda, szkoda..mnie też podoba się wydech Leo, ale ten z quantuma r również ładnie się prezentuje i z pewnością poprawia charakterystykę pracy dwu suwa 😉

Arczi
    Użytkownik

Mi bardziej zależało na basowym, mruczącym dźwięku niż na poprawieniu osiągów. Wkurza mnie ten bzyczący dźwięk „pijanego komara” 🙂

Pietro
    Użytkownik

Bez przesady…często widzę jak ktoś pociska quantumem r, to nawet fajnie to bzyczy 😉

Nomad
    Użytkownik

A propos blokad to ja się zapytam tutaj, żeby nie robić nowego tematu.
    Co jest lepiej: odblokować skuter i jeździć czy zrobić kat. A i wtedy śmigać na legalu bo trochę mnie zaczyna już wkurzać jazda max 50km/h.
    Trochę mam z tym dylemat i chciałem się was poradzić.

madi
    Uczestnik

aby legalnie śmigać odblokowanym skuterem to musisz go jeszcze przerejestrować na motocykl.

Nomad
    Użytkownik

Wiem madi 😀

madi
    Uczestnik

Tylko wiedz też że może być z tym trochę zabawy. 🙂 Ale dla chcącego nic trudnego. Najgorsza jest biurokracja…

Nomad
    Użytkownik

Jak zawsze robota papierkowa jest najgorsza. Teraz się na razie zastanawiam którą opcję byście wybrali lub polecili.

madi
    Uczestnik

ponad 90% skuterów w PL jest odblokowana oraz znaczna większość skuterów użytkowników tego forum. Mój tak samo jest odblokowany od 16 tyś km, ja nie mam prawa jazda i nim jeżdżę. Policja wie, że ludzie jeżdżą odblokowanymi skuterami i jeśli się nie szaleje zbytnio to się nie czepiają.

Pietro
    Użytkownik

Nomad napisał:

A propos blokad to ja się zapytam tutaj, żeby nie robić nowego tematu.
    Co jest lepiej: odblokować skuter i jeździć czy zrobić kat. A i wtedy śmigać na legalu bo trochę mnie zaczyna już wkurzać jazda max 50km/h.
    Trochę mam z tym dylemat i chciałem się was poradzić.

Moim zdaniem lepiej zrobić kat. A, z kilku przyczyn, a mianowicie;
    -możesz jeździć dużym skuterem, który jest wygodniejszy,
    -żywotność dużego skutera jest większa, niż małego odblokowanego, lub co gorsza tuningowanego,
    -zużycie paliwa, jeżdżąc dużym z prędkością analogową do małego odblokowanego lub tuningowanego jest niższa,
    -konsekwencje prawne, po spowodowaniu kolizji lub wypadku drogowego skuterem odblokowanym lub tuningowanym..

Arczi
    Użytkownik

Tak jak pisał Madi – 90% ludzi ma odblokowane i wszyscy o tym wiedzą 😉 Ja obstawiam tą opcję. Kat A moze sobie kiedys zrobię , skuter to mój pierwszy jednoślad i jak mi się spodoba to może w przyszłości przesiądę się na coś większego 🙂

Kapuchon
    Użytkownik

Ja już pewien czas planuję zrobić sobie blokadę obrotów ale jakoś nie umiem się do tego zabrać. Odblokowanie traktuje jako zapas mocy w awaryjnych sytuacjach i jeżdżę w granicach 50-55. Narazie jeżdżę bez blokad a jeśli policjanci się za to wezmą to taka blokada obrotów wyląduje w moim sprzęcie natychmiastowo. Chociaż myślę że policjanci wiedzą jak wygląda jazda zablokowanym skuterem w mieście i sami z siebie dają temu spokój a łapią tylko tych którzy śmigaja 80-90 po mieście skuterem z 4 otworami w tłumiku i dwudziestoma kolorowymi lampkami pod spodem.

Arczi
    Użytkownik

też się zastanawiałem nad pstryczkiem do blokowania obrotów…jak już dotrę sztukę to się zobaczy 😉

Arczi
    Użytkownik

Kto wie w jakiej technologii zrobione są fabryczne cylindry w Zipp Quantum R 2011r.(albo innym quantumie – bo są chyba takie same we wszystkich)? aluminiowe z gładzią nikasil czy żeliwne ???

quaker
    Użytkownik

Witam Wszystkich.
    Pytanie do użytkownika quantum R – czy nie masz problemów z gaźnikiem – obrotami tego skutera i odpalaniem? Jestem użytkownikiem tego skutera kupionego we wrześniu ubiegłego roku w salonie firmowym i skuter od nowości nie chce normalnie odpalić mi gdy jest rozgrzany – po jeździe i pozostawieniu go na 2-5min nie mogę go odpalić bez dodania gazu. Gaźnik był wymieniany na nowy – sam skuter w ramach gwarancji był w serwisie w samym Przasnyszu i dalej jest ten problem. Czy mógłbyś wstawić np. mp3 z pracą Twojego skutera – praca silnika.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button