Zipp quantum gt5 50cm ZAMULA PRZY 35KM

Witam.Posiadam skutera zipp quantum gt 50cm 2007r.Skuter sprawował się dobrze az dziś przy dodaniu gazu skuter przy 35km, zamula nie wchodzi wyżej na obroty ale powolutku do przodu, puszcza go znów przy 45km i ponownie zamula przy 55km i dalej nie wchodzi na obroty.Wcześniej szedł 65-75km.Wyczyściłem filtr powietrza wymieniłem świecę i dalej to samo.Kiedy zatrzymam skuter i chcę ruszyć pod górkę rusza strasznie po mału. Proszę o pomoc. przebieg 16500km wymieniałem pasek przy 10000km.

POMOŻE KTOŚ?

Bolce na kolektorze momentu obrotowego skończyły swój żywot, pasek starł się, rolki straciły warstwę plastiku, ślizgacze wariatora zacinają się, sprzęgło już ledwo trzyma, sprężyny straciły swoje właściwości...

Wielkie dzięki kolego za podpowiedz.

Trzeba zdjąć przekładnię i wyeliminować wszystkie możliwości. Po prostu. Nawet lekarze nie mając pewnej diagnozy nie leczą tylko wykonują badania przy okazji podając mniej szkodliwe leki, ale po kolei, nigdy dwa na raz, wtedy wiadomo co jest.

Także musisz profilaktycznie rozebrać przekładnię, sprawdzić co jest ok, co jest do wymiany i najlepiej spisać to sobie na kartce jako listę do naprawy/wymiany. Wiesz co kupić, co wymienić i zrobisz to raz a dobrze.

A jeśli to nie przekładnia sprawdzasz gaźnik, cylinder itd.