Zipp Quantum GT5 2T, coś sie grzeje.

Witam , otóż mam mojego kochanego Zippa który mi się wcześniej zatarł i kupiłem nowy cylinder, wraz z tłokiem i głowicą tym razem 80cm3. Przejechałem już na nim z 300-400km więc pierwsza faza docierania jest za nami. Jeżdże głównie po mieście i jest elegancko. Jednak jak wybiore się w trase, np 5km do pobliskiej wioski to już są problemy. Gdy mój skuter jeździ cały czas na wyższych obrotach czyli tak 50km/h przez te 5km to w pewnym momencie mi gaśnie. Staram się czasem odejmować gazu, ale i tak nie dojade na miejsce. Musiał bym w połowie drogi stawać i dać mu odpocząć.(Jednak jest to troche żenujące jak jadę z kimś) Jednego jestem pewien że cylek ani tłok sie nie zacierają. Jak gaśnie to za moment moge go bez problemu odpalić, jednak jeśli nie dam mu ostygnąć to znowu zgaśnie za 100m. Podejżewałem cewke , jednak po zgaśnięciu nie była wcale gorąca, tylko lekko ciepława. Jeszcze mam jakieś zastrzeżenia do wariatora bo czasami dziwnie hałasuje. Fakt że ostatnio były upały, co napewno nie pomaga silnikowi, ale bez przesady. Ktoś potrafi zaradzić?

Może ma za ubogą mieszankę? Jeżeli tak, to się nie dziw. Kup chwytak powietrza, trochę pomoże w chłodzeniu silnika.

Chwytak można kupić, ale w mojej opinii ma za mało paliwa (za mały gaźnik).

kup większy gażnik

większy gaźnik,chwytak powietrza , wentylator