Zipp Quantum classic [4T] .Problemy z obrotami.

Witam sytuacja jest taka : Skuter po odłączeniu słynnego kabelka idącego od kopki[kabelek est koloru biało-niebieskiego(dwużyłowy)] i ten kabelek podobno jest od "blokady" gaśnie po zepchaniu go ze stopki centralne, gdyż Obroty gwałtownie podnoszą się do 4tyś obrotów ,a potem skuter gaśnie...Może to być spowodowane tym odłączonym kabelkiem ,czy to coś innego ? Bo ja myślę ,że to może być rozregulowany gaźnik . A do tego dodam ,że obroty "falują" na stopkach.

Bardzo proszę o pomoc.Męczę się z tym już 3 dni.

ten kabelek jest jednożyłowy i faktycznie to ta blokada obrotów , odpięcie go powoduje wkręcanie się skuta na maxa - ale tylko na stopkach , co do reszty to kłania się regulacja i czyszczenie gaźnika jak i zaworów.

To czyli ten kabelek nic nie polepsza osiągów ?

on ogranicza obroty , żeby skut wkręcał się na większe obroty podczas jazdy to musiałbyś zwiększyć mu moc no i wiadomo odpiąć ten kabelek.

A jeśli kupię moduł odblokowany to ,czy zęby osiągnąć jak najlepsze osiągi muszę wyciągnąć ten kabelek od kopki czy nie ?

jak kupisz odblokowany to nic nie musisz odpinać ,- ale po co kupować skoro wystarczy ten kabelek rozłączyć ,- on ma spinkę , idź po kabelku od str. pokrywy i zobaczysz że jest połączenie - rozepnij je i po kłopocie.

Wiem , pisałem ,że już go odpinałem .Bo kupiłem odbl. moduł to wpiąć kabelek bo juz nic nie da ?

Dzisaj byłęm się przejechać i po odlączeniu tego kabelka to tylko obroty są wysokie na stopkach ;/ A na kołach jak było tak jest licznikowe 45-48 km/h . Moduł chyba powinien dać coś wiecej ?

Ps. Żeby jechał chociaż 60-65km/h ;/

ale to jest skuter i on jezdzic ma 45 na godzine haahaahahaaha

No ale krew mnie zalewa jak jedzie 30-35 pod górkę ! A i tak wszyscy odblokowują albo kupują odblokowany...

Mario1 napisał:

jak kupisz odblokowany to nic nie musisz odpinać ,- ale po co kupować skoro wystarczy ten kabelek rozłączyć ,- on ma spinkę , idź po kabelku od str. pokrywy i zobaczysz że jest połączenie - rozepnij je i po kłopocie.

Dzisaj byłęm się przejechać i po odlączeniu tego kabelka to tylko obroty są wysokie na stopkach ;/ A na kołach jak było tak jest licznikowe 45-48 km/h . Moduł chyba powinien dać coś wiecej ?

Ps. Żeby jechał chociaż 60-65km/h ;/