Zipp quantum 50 2t

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #732698
    Krzysiek Haduch
    Uczestnik
    • 2
    • 5Postów:

    Witam, jestem nowy na tym forum 🙂
    Mam pytanko związane ze skuterem Zipp quantum 50cm 2T odnośnie tego że gdy dodam gazu na max i puszczę manetkę to przez chwilę słyszę jakieś dziwne odgłosy. Jak by coś tam ocierało się. Sprawdzalem przekładnie i wentylator i wszystko jest tam ok .

    Jak ktoś coś wie to proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

    #732699
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    “jakieś dziwne odgłosy” – to tak troche mało wskazówek

    #732701
    Krzysiek Haduch
    Uczestnik
    • 2
    • 5Postów:

    Nie wiem jak ci to wytłumaczyć. I to tylko jest jak jadę, bo jak postawie na nóżce i dam gazu i puszczę to tego nie ma. Takie jakby ocieranie czegoś. Chyba że pasek tak drga i oddaje takie odgłosy

    #732703
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    ale skąd sie wydobywają, jaka jest czestotliwośc.. czy rosną z obrotami czy nie.. itd. Bo jak bedziesz pisał o “dziwnych odgłosach stamtąd” to sie raczej mało wydarzy w tym temacie

    #732704
    Krzysiek Haduch
    Uczestnik
    • 2
    • 5Postów:

    Od nowa.

    Jak dodam gazu to jest wszystko ok, ale jak puszczam manetkę to te odgłosy wydobywają się z tyłu, jadąc nie jestem w stanie zlokalizować konkretnie skąd są, bo jak postawie go na stupce to tego objawu nie ma. Dodam jeszcze że jest to odczuwalne na podłodze, wydobywają się wtedy takie dziwne wibracje. Na początku myślałem że to albo wiatrak albo przekładnia, ale olej zmieniony, pasek nowy, wariator też w porządku. Kolega ma taki sam skuter i mówi że też tak ma, ale ja kiedyś w innym skuterze tego nie miałem.

    Hmm nie wiem jak wam opisać ten odgłos..
    Puszczę gaz to jest taki dźwięk z tyłu jak by ktoś włączył pile spalinowa delikatnie dodał gazu i puścił po czym idą wibracje po podłodze. Mechanicy też nie wiedzą co to może być.

    #732705
    Krzysiek Haduch
    Uczestnik
    • 2
    • 5Postów:

    Musi być tam coś co o coś ociera, tylko jaką część się najczęściej zużywa w skuterach. Jak już tak dłużej pojeżdżę to tego odgłosu nie ma aż takiego dużego. Najgorzej jest przerwsze 2km, i najlepsze jest to że dopiero podczas jazdy to występuje, bo na stupce nic nie słychać

    #732727
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    niestety w chińskim skuterze statystycznie może o siebie obcierać tyle elementów ile tam elementów jest. Natomiast bardziej z tyłu może:
    – wyć przekładnia (luzy, ilość i stan oleju tu robi)
    – może ocierać dzwon sprzęgła o obudowe/dekiel pokrywy
    – moga obcierać okładziny hamulca bebnowego (lekie wciśnięcie hamulca tylnego powinno zmienić ten stan)
    – może i pasek obcierać

    najlepiej to zdjać pokrywe i szukać na elementach śladów wytarcia i ew. drążyć coraz głebiej.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button