Zipp Quantum 50 2t bardzo slaby start

Witam otoz mam problem ze skuterem zamowilem taki zestaw link poznizej zalozylem ten caly zestaw bez sprezyny centralnej i prawdopodobnie przez to rolki 3,5 grama wytarly sie po 2 tygodniach teraz na tych rolkach ma bardzo slaby start ze ledwo sie wczolga na jakies skrzyzowanie lub pod jakas gorke pardzo prosze o pomoc bo nie mam pojecia co zrobic

https://allegro.pl/oferta/wariator-sprzeglo-pasek-tuning-keeway-skuter-2t-7851854060?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czescimaszyn_pla_części_i_akcesoria_motocyklowe&ev_adgr=Części+i+akcesoria+motocyklowe&gclid=Cj0KCQjwt5zsBRD8ARIsAJfI4BjhhjbBEzbLZR8cwqUqP3TVvQYnGxlV-EjHxM5MplR2mnPIKZ93wtwaAjQJEALw_wcB

Wymień rolki na 5g i będzie git

Dzieki wymienie je jutro ale mam jeszcze jedno pytanie po wymianie tego zestawu co podalem link to czy sprezyna centralna musi byc wymieniona na czerwana tak jak sprezyny w sprzegle i czy to jakos tez wplywa na szybkie sluzycie rolek bo wymienilem tez te rolki 3,5 grama na 4 to nic nie zmienilo?Pierwsze kilometry po zalozeniiu tego zestawu nie mialem problemu i mial bardzo dobre przyspieszenie

spręzyne centralną wymienia sie tak samo jak rolki - w zalezności od potrzeb.
Najcześciej centralną sie zmienia na mocniejszą jak pasek sie slizga na korektorze z tyłu - co ma miejsce dopiero przy znacznie podniesionej mocy albo kompletnie zdechłej sprezynie centralnej.
A rolki ci sie pościerały tak szybko bo albo są dziadowskie albo wariator ma tragiczną powierzchnie po której się toczą rolki. A że to WM to zakładam że jedno i drugie równocześnie.

“Lepszy start” robią twardsze spręzynki sprzęgła (nie ma znaczenia jaki mają kolor - mogą być nawet tęczowe - aby były twardsze od obecnych) bo sprzęgło złapie dopiero przy wyższych obrotach.

Najlepiej przeczytaj 2-3 dobre poradniki o regulacji napędu bo to wcale nie jest takie proste że wkładasz to i to i juz zawsze i od razu masz lepiej

Zrobilem tak jak napisales Loczek wymienilem rolki na 5g i jest to samo ale porownalem pasek stary a ten nowy i stary ma 80 zabkow a nowy 79 i mam pytanie czzy to robi jakas roznice ze jest o 1 zabek mniej?

to sie raczej długość i szerokość sprawdza a nie ząbki

Dzieki Wombat na przyszlosc bede juz wiedzial

W koncu doszedlem do ladu ze skuterem wymienilem czerwone sprezyny z tego zestawu na te co bylu w starym sprzegle odsrodkowym i zmienilem narazie rolki na 3,5g i jest o wiele lepiej. Dzieki chlopaki za rady i porady