Zipp Quantum 4T czy Toros Fresco?

Witam

Jaka jest różnica pomiędzy Zipp'em quantum'em 4T, a Toros'em Fresco? Wiem że Fresco to klon quantuma, ale jest nieco tańszy. Czym jest to spowodowane? Toros jest gorszy jakościowo od Zippa?

raczej niczym , cena sie roznia , moim zdaniem to 4t to jest nie wypal.. daj se spokoj z tymi dwoma ..

Jak na moje oko to nie różnią się niczym oprócz ceny. W Zippie trzeba nakręcić przecież kampanie reklamowe, szkolenia o których tu na stronie filmy już nawet były.

Zipp podobnie jak Romet czy Junak wielu ludziom kojarzy się z dobrą jakością i marką. Kampanie reklamowe tych firm nie żałują grosza, by nie wyprowadzić takich ludzi z błędu.

Właśnie dlaczego różnią się ceną, bo podobno to jest to samo tylko pod inną marką.
Dlaczego mówisz że te skutery nie są dobrym wyborem? W internecie są o nich raczej pozytywne opinie. Najbardziej w skuterze zależy mi na bezpieczeństwie, wielkości i niskim spalaniu, a te skutery raczej to spełniają.

toros jest budżetową submarką zippa. Według mnie quantum, w tej klasycznej budzie troszkę trąci myszką. Jest to chyba jeden z najstarszych skuterów na rynku. Nie chcąc zaburzać nowej linii swoich porduktów, przemianowali zippa quantma na torosa fresco

Jeśli trafisz dobry egzemplarz to pojeździsz. Ja mam Inkę, a wszyscy to klęli. A ja swojej bym nie zamienił na żaden inny. Miałem kiedyś Skodę, którą wielu chwali za bezawaryjność, a ja moją już spychałem do Wisły, bo stała zepsuta częściej niż jeździła.

Jak mówię - kwestia egzemplarza na jaki trafisz.

Ok, dzięki. W takim razie kupuję Fresco.