Zipp Quantum 4t 2013 r Studnia bez dna.

Witam pisze tutaj z powodu depsperacji… Kurde kupiłem używke skuter w czwartek 2 marca br. Z przeznaczeniem do pracy a przez niego już 3 razy musiałem brać wolne. Zaczne od początku Kupiłem skuter w czwartek sprzedawce zapewniał mnie że by na bieząco naprawiany… To była ściema nie ma ładowania w piątek już miałem problemy z odpaleniem na zimnym silniku. ale dojechałem do pracy. Jak wróciłem do domu zabrałem sie za sprawdzenie filtra powietrza… okazało sie że jest poklejony jakimś klejem na gorąco gąbką do połowy była mokra od wody… ( nie wiem dlaczego) ana górnej części był skorupka z piasku no ok wyczyściłem go zabrałem sie za gaźnik próbowałem go rozkręcić ale śruby były obrobione i nic z tego nie było w efekcie tylko wylałem paliwo z gaźnika. no ok myślałem ze nic sie nie dzieje i zacząłęm montować gaźnik i filter po zmontowaniu już niestety sie nie odezwał… następnego dnia pryjechał mechanik który zamontował inny gaźnik zamontowaliśmy inny filter stozkowy (niestety nie było w sklepie seryjnego a potrzebowałem skuter na już dlatego zdecydowałem sie na ten ) i dalej nie działał … wtedy zaglądneliśmy do zaworów i zawór ssący był zaciśnięty i nie zamykał sie do końca. po wyregulowaniu zaworów skuter odpalał jeździł ale nie na długo ponieważ w niedziele już musiałem zaprowadzić go do mechanika. Mechanik wymienił śrubę i nakrętkę kontrującą od zaworu ssącego no i było wszystko ok aż do wczoraj skuter stał po chmurką i akurat popadało u mnie rano podchodzę do odpalania odpalił od razu ale podczas jazdy gdy dawałem wiecej niż połowe manetki gazu to spadała mu moc i zaczął (strzelać) lub inny podobny odgłos wydawać. i znowu zaprowadziłem go do mechanika mechanik przeczyścił filter stwierdził ze był mokry i dlatego nie wchodził na obroty. no ok po pracy odebrałem skuterek i było ok ale z małym problemem na kopniak nie reagował a z rozrusznika kręcił słychać było że odpala ale nie mógł ale w końcu odpalił i normalnie jeździł dojechałem do domu a dzisiaj rano już nie odpala tzn kręci kręci słychać że próbuje odpalić ale nie może nie wiem czemu. powinienem go oddać ale jestem człowiekiem upartym i chce go zmusić do współpracy choćbym miał wymienić mu wszystkie części i tutaj moje pytaie do was forumowicze bo jestem już wkurzony troche na niego i chce mu kupić nowy cylinder 80ccm z głowicą i nowymi konikami i klawiaturą nowy gaźnik (nie chce mi sie sprawdzać czy ssanie działa prawidłowo) moduł zapłonowy filtr powietrza seryjny cewke z fajką. i moje pytanie czy jest coś o czymś zapomniałem ? jakieś części które moge dokupić o którychś zapomniałem napisać dorzuce jeszcze ze to bede dzisiaj kupował i od razu jego naprawiał chce nim jutro do pracy pojechać Pozdrawiam

http://allegro.pl/silnik-4t-nie-50-cc-a-80-cc-kolo-12-zipp-romet-i6071802140.html

ale ja bym ten złom oddał.

niestety mnie na nowy silnik nie stać ;(

a ile za to cudo dałeś?

1k zł

orientuje sie ktoś czy w silniku 1P39QMB 4t można wymienić same łożyska bez wału ?

można