Zipp quantum 2t, przerywanie na zimnym silniku.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery, Motorowery i Motocykle Zipp Zipp quantum 2t, przerywanie na zimnym silniku.

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe paci paci 3 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Maniusx
    Maniusx
    Użytkownik

Witam, mam skuter zipp quantum 2t i gdy uruchomię silnik, gdy jest zimny skuter nie reaguje na manetkę tak jak jest nagrzany, tzn, muszę dać więcej gazu aby ruszyć, i gdy wyjadę juz na ulicę to skuter przerywa, po prostu nie chce jechać, tak do 20km/h i potem normalnie i ładnie jedzie, gdy skuter jest ciepły takiego problemu nie ma, dodam, że po dłuzszej jeździe gdy się zatrzymam to skuter łapie nierówne obroty, np czasami ma bardzo małe, że prawie gaśnie a po kilku sekundach gdy dodam gazu to znowu powracają mu duze obroty aż wyrczy. Czy to może chodzi o regualcje gaźnika? I mam pytanie, czy jak wykręcam śrubkę od regulacji mieszanki paliwowo powietrznej to zmniejszam dawkę paliwa czy zwiększam, proszę o pomoc. Z góry dziekuję 🙂

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

To co opisujesz wygląda na problem z regulacją.
    Nie podałeś żadnych informacji o silniku wiec tyle można z palca wyssać.
    .
    wykręcając lub wkręcając śrubkę nie zmieniasz nic w ilości paliwa. Sterujesz ilością powietrza mieszanego z paliwem.
    najczęściej działa jak kran – czyli odkręcając dodajesz powietrza czyli robisz uboższą w paliwo mieszankę.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Maniusx
    Użytkownik

To co mam ci podać, jakie informacje o silniku?

Czytaj
    REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

stan techniczny, przebieg, modyfikacje, kto tam i kiedy łapy wkładał ostatnio, czy coś kapie..itd…użyj wyobraźni i udziel informacji które osobie odpowiadającej jakoś ocenić sytuacje. To nie są dwie nakrętki na krzyż tylko kupa współpracujących części.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Maniusx
    Użytkownik

Stan techniczny jest dobry, przebieg to 7300km, skuter nie przechodził żadnych modyfikacji odkad go mam gdy go kupiłem po pewnym czasie zaczęło tak się dziać, jeśli chodzi o kapanie to nic z gaźnika nie kapie.

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Świecę wymień.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie