Zipp Quantum 2T nie odpala.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #140697 Reply
    Krzysztof Marczyński
    Użytkownik
    • 1

witam dziś rano przychodze do garażu i nie mogę odpalić mojego quantuma choć wczoraj nim normalnie jeździłem.. Próbowałem na kopa i nic .. świeca mokra więc wysuszyłem ale dalej nic.. przy dłuższym kopaniu czuć paliwo.. filtr paliwa wyczyszczony bo był mokry od oleju.. Nie dawno został wyregulowany gaźnik.. mam mieszanke 1:50 przy czym olej półsyntetyk 🙂 a mieszanka jakby za bogata 🙁 mój zipp ma zdemontowany zbiornik oleju więc leję do baku mieszanke.. już wcześniej zauważyłem olej w filtrze powietrza więc dolałem benzyny do baku i chodził.. a dziś już nie chce odpalić 🙁 nie wiem co jest pomóżcie :/

#140700 Reply
    J23
    Uczestnik
    • 2

Jeżeli masz filtr powietrza mokry od benzyny i jest problem z odpaleniem, to może oznaczać koniec zaworu membranowego. Odłącz od gaźnika filtr powietrza i przy próbie odpalana sprawdź, czy nie wyrzuca paliwa w stronę filtra. Jeżeli tak, to zdemontuj zawór membranowy i sprawdź pod światło, czy nie ma prześwitów. Jeżeli widać nawet minimalna szczelinę, to zawór do wymiany. Oczywiście przyczyną może być coś zupełnie innego, ale trudno wróżyć 🙂

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#140711 Reply
    dawid102
    Uczestnik
    • 7

Świeca ma iskre ? Tak

#140721 Reply
    komputerowiec43
    Użytkownik
    • 9

Witam. Skuter ma sprężanie ?

#140723 Reply
    komputerowiec43
    Użytkownik
    • 9

Słuchaj… Mogła skończyć się cewka ładująca CDI. Sprawdź to. I nie możliwe że to jest wina filtra, bo skuter nawet bez filtra to i tak by chodził. Pozdrawiam.

#140794 Reply
    Krzysztof Marczyński
    Użytkownik
    • 1

co to znaczy że ,,mogła skończyć się cewka ładująca CDI” ? nie wiem co to opiero zaczynam przygode ze skuterem.. świeca ma iskre

#140807 Reply
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77

Predzej sie moduł skończy niż cewka.

#140810 Reply
    KrzysiekP
    Użytkownik
    • 14

Kisio widze ze forum upada. coraz dziwneijsze tematy a wujek google i wyszukiwarka tematow postów nie boli

#140819 Reply
    Krzysztof Marczyński
    Użytkownik
    • 1

nadal nie wiem co zrobić by odpalił.. pomocy

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Zipp Quantum 2T nie odpala.
Twoje informacje:

Back to top button