zipp quantum 1997 kilka problemów proszę o pomoc

Witam Was ;-)
kilka tygodni temu kupiłem zipa quantuma z 1997 z przebiegiem 1065 km. Jak nówka. Sprzedawca przy mnie zalał nowy akumulator. Sprzadawca rozkręcił gaźnik, przeczyścił i złożył. Ładnie chodził... i zaczęły się dziać maleńkie problemy. Zaznaczam, że to moj pierwszy skuter.
I pytania
1. nie chce mi zapalać z przycisku ani z pilota - rozrusznik chodzi i chodzi ale nie zapala. Natomiast z kopki za 3-cim czy 4-tym razem zapali. Gdy pojeżdze z godzine potem normalnie zapala. postoi i znowu ten problem. a akumulato nowy!
2. często mi albo zalewa świece (a kupuje japońskie) albo mi je zadymia na czarno i wtedy brak iskry. Paliwo z shela sprawdzonego a olej ten co do pił taki czerwony podobno bardzo dobry. Co znaczy często? co 2 dzień.
3. coś mi dziwnie szumi w czasie jazdy pod kierownicą. Dzisiaj to odkryłem. Nie wiem czy jestem przewrażliwony czy co. Jeżdzi fajnie jeżdzi tylko te mankamenty
4. czytałem na forach. piszą że może zbyt mało powietrza, może zbyt duża mieszanka, może rozrusznik do wymiany. Dzisiaj po jeździe wyłączyłem skuter. Nie chciał zapalić z kopki - wyczyściłem świece i się udało. A nową świece dałem w niedziele. Przecież świece nie są dwu dniowe!
A w serwisie skuterków wzruszali ramionami (jestem z sosnowca a mówie o serwisie w mysłowicach i w jaworznie)
5. Czy są jakieś firmy, osoby które ew. dojazdowo (za dojazd się zapłaci) naprawiają skutery w mojej okolicy?

Panowie i ...Panie. Proszę o pomoc. szukałem na forach ale ciężko znaleźć...

pozdrawiam
Tomek

1997 rok i 1000km przejechane , brawo haha. ponadto 1 zipp quantum został wyprodukowany w 2005 roku ;) a teraz przejdźmy do konkretów : gaźnik źle ustawiony jest trzeba zwiększyć ilość powietrza w mieszance i wtedy problem ze świecą zniknie. a jeśli chodzi o akumulator to cos go musi rozładowywać jeżeli na ciepłym się podładuje już troche to odpali dlatego że ma więcej energii a jak stoi to się rozładowuje i przestaje odpalać

Naprawdę w 1997 roku były już Quantumy? Nie wiedziałem...

Mój skuter (Inca Street 2T) to klon Twojego i opisane tu objawy są podobne do tych, jakie mieli użytkownicy takiego modelu jak mój.

Po pierwsze => regulacja gaźnika. Najpierw musisz ustawić iglicę w położeniu środkowym, a potem regulować śrubą mieszanki. Silnik po dodaniu gazu musi równo wkręcać się na obroty i dobrze przyspieszać. Dopiero potem można stwierdzić czy zalewa świecę. Olej stosujesz dobry. Te Quantumy na oryginalnych silnikach lubiły gęste oleje.

Po drugie => huczenie pod kierownicą może (ale nie musi) świadczyć o zużytych/zepsutych łożyskach koła przedniego. Nawet nie musi być na nich luzu. Wymiana pomoże (jeśli to to).

Jeszcze jedno => wykręć świecę i podaj co jest na niej napisane (marka i symbol).

I odepnij jedno światło mijania to problem z akumulatorem powinien zniknąć.

Dzięki.
Zipp z 2007 roku

szumienie pod kierownicą słyszalne nawet wtedy gdy stoję i tylko dodaje gazu.

Na papierach masz napewno zipp quantum z 1997?? Dlaczego nie chce ci palic z pierwszego kopa? Ponieważ możesz mieć nie szczelny gaźnik :P