zipp Quantum

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #115143
    slawekxxx
    Uczestnik
    • 26
    • 145Postów:

    olej na swiecy i problem z odpaleniem.jak temu zapobiec?

    #115145
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    #115147
    slawekxxx
    Uczestnik
    • 26
    • 145Postów:

    wiem ze to regulacja gaznika tylko nie wiem jak go wyregulowac by dobrze mi odpalal.przeczyscilem swiece z tego oleju to odrazu mi odpalil.

    #115150
    Mario1
    Użytkownik
    • 0
    • 1 223Postów:

    olej czy benzyna na świecy ? to duża różnica

    #115153
    slawekxxx
    Uczestnik
    • 26
    • 145Postów:

    raczej olej bo sliskie bylo

    #115154
    Mario1
    Użytkownik
    • 0
    • 1 223Postów:

    to masz pierścienie do wymiany , albo padły albo się zapiekły

    #115159
    slawekxxx
    Uczestnik
    • 26
    • 145Postów:

    raczej to nie ten problem.mam skutera dopiero 4 miesiace od nowego.moze i to paliwo bylo.wiem ze mokra swieca byla.wydawalo mi sie ze to olej.jakby to byly pierscienie to pewnie mocno zalana by byla ale odpalic hjuz nie moglem.wydaje mi sie ze z gaznika za duzo oleju podaje do swiecy

    #115160
    Mario1
    Użytkownik
    • 0
    • 1 223Postów:

    skoro jesteś pewien że to nie olej to poszukaj na forum artykułu o regulacji gaźnika , jest tu tego pełno.

    #115166
    slawekxxx
    Uczestnik
    • 26
    • 145Postów:

    czytalem juz wiele o regulacji gaznika.niby nic trudnego ale tak naprawde nie jestem na 100% pewien ktora to sruba do regulacji mieszanki.z tego co czytalem to znajduje sie po lewej stronie od regulacji obrotow a u mnie jest srubka ze sprezynka po prawej stronie od regulacji obrotow ale nie wiem czy to jest od tej mieszanki

    #115182
    slawekxxx
    Uczestnik
    • 26
    • 145Postów:

    ktos pomoze?

    #115186
    Mario1
    Użytkownik
    • 0
    • 1 223Postów:

    ze sprężynką to jest od obrotów a w gnieździe od mieszanki – i tą regulujesz a obroty podtrzymujesz na tej ze sprężynką

    #115187
    slawekxxx
    Uczestnik
    • 26
    • 145Postów:

    jak ta druga wykrecilem to tez byla sprezynka.od obrotow to wiem ktora.w jakim gniezdzie od mieszanki?

    #115189
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Drogi kolego Sławku! Rozumiem, że Twój skuter ma silnik 2T. Nie zapala na ciepło? Tak kilka minut po zgaszeniu szczególnie? Jeśli tak to wkręć świecę o jeden, a jeśli nie pomoże to o dwa numery cieplejszą.

    Ja tak miałem. Używałem świecy BR8HSA marki NGK i musiałem wozić jeszcze jedna świecę na wymianę po każdym zatrzymaniu. Miałem już ochotę zgłosić sie na zawody w wymianie świecy na czas z zawiązanymi oczami. Wkręciłem E7RTC Torch (odpowiednik BR7HS NGK). Też nie pomogło ale było jakby lepiej. Teraz używam B6HS i jest git.

    Jakiej świecy Ty używasz? Pamiętaj, że w przypadku NGK im wyższy numer tym świeca zimniejsza.

    #115192
    slawekxxx
    Uczestnik
    • 26
    • 145Postów:

    silnik 2 t.nie mam swiecy ngk w skuterze.woze zapasowa ngk.myslisz ze to moze byc wina swiecy?nie raz tak jest ze musze stanac gdzies na drodze i juz ciezko sie odpala

    #115201
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Może tak być. Mi też działał normalnie – zapalał elegancko na ciepło. Potem już ciężej ale dawał radę. Ostatnio już przestał i woziłem świecę na zmianę.

    Dlaczego tak się dzieje? Otóż zimniejsza świeca jest przystosowana do pracy w niższej temperaturze. Gdy silnik pracuje ona nagrzewa się zbyt mocno i później jest problem z przeskokiem iskry w celu zapalenie mieszanki. Bo na zimno super zapala i nie ma żadnych problemów – świeca jest jeszcze nie przegrzana.

    Podaj mi markę i symbol świecy, której używasz obecnie. Spróbujemy dobrać coś innego. Możesz kupić np. wymienioną przeze mnie NGK B6HS (cyfra 6 jest tu najważniejsza). Koszt nieduży, a prawdopodobnie powinno pomóc. W każdym razie nie poszkodzi.

    #115344
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Tu masz symbole świec innych marek zastępcze za B6HS NGK:

    http://www.sparkplug-crossreference.com/convert/NGK_PN/b6hs

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button