zipp pro vmax na dotarciu

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery zipp pro vmax na dotarciu

Tagi: , , , ,

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata, 12 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Witajcie mam małe pytanko. Czy jeśli dotrę motorower zipp pro (cylinder 80) to zwiększy się jego v max. Słyszałem na forum że trzeba docierać na wszystkich obrotach wiec tak zrobiłem. Dokładnie zmieniając biegi postanowiłem raz rozpędzić mojego zippka do 70 km/h. A tu wielkie zaskoczenie. Moja maszynka jedzie tylko 65 km/h i to z trudem do tej prędkośc(powinien spokojnie leciec 75 km/h)i. Czy w salonie handlarz mógł popełnić błąd i wcisnąć mi 50 ccm? Czy może po dotarciu mój problem sam się rozwiąże?

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Dużo V-max nie wzrośnie, gdzieś w którym temacie pisałem komuś, że te silniki są za słabe do ciężkiego pro i nie będzie miał on dobrych osiągów – jak widać moje słowa się potwierdzają. Co do pojemności – zerknij na cylinder, na nim wytłoczona jest pojemność.

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

dzięki zaraz to sprawdzę

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

72 ccm więc wszystko ok
    Może po dotarciu będzie et 75 km/h ? ma dopiero przejechane 60 km

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

na pewno trochę prędkość wzrośnie, o te 5 km, może ciut więcej

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Chyba nie popełniłem jakiegoś wielkiego błędu w docieraniu? Pilnowałem aby silnik się nie przegrzał i kierowałem się poradnikami z forum.
    Niektórzy wcale nie docierają i jeżdżą.

Zdjęcie profilowe like70
    like70
    Użytkownik

Dla mnie docieranie to normalna jazda, tylko z manetką bez oporu. Zbyt asekuracyjne docieranie zmuli silnik.

Temat rzeka, ilu motocyklistów tyle opinii i jeszcze dwie dodatkowe…

Ale te 65km/h to trochę lipa…

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Co wyście się uparli na ten Vmax! Zmiana cylindra na większy, zmienia moc. Dlatego motorower jest bardziej dynamiczny. Podstawą do zwiększenia Vmaxa bez zbędnego wkręcania go w górny niebezpieczny zakres obrotów jest zmiana przełożenia poprzez zmianę zębatek! Zasada identyczna jak w rowerze. Pedałujesz ze stałą prędkością a prędkość roweru zmieniasz poprzez zmianę przerzutek! Zmień zębatki to poprawisz Vmax, inaczej zajedziesz moto. Nie możesz go cały czas piłować na wysokich obrotach!

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Racja, Benku. Sportowy wariator powinien trochę pomóc wykorzystać moc, a na pewno zmiana przełożeń da efekt. No i oczywiście dokładne dostrojenie układu przeniesienia napędu.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

kolego sportowy wariator? zipp pro to manual
    czyli nie przejmować się że zippek jedzie 70 km/h?
    Może trafił mi się egzemplarz który nie zawyża licznika? Bo jak jechałem skuterem który nie zawyżał z taka prędkością to było 70 km/h
    I jeszcze jedno pytanie: Czy zipp pro ma jakieś blokady?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie