Zipp Pro 50 źle wyskalowany obrotomierz

Witam
Mam kolejny problem z moim pro ale nie tak uciążliwy.
Mianowicie chodzi o źle wyskalowany licznik. Na luzie jak nim kręcę to licznik pokazuje tylko do 5-6 tyś obrotów a silnik mało co nie wyzionie ducha
Ktoś już to naprawiał? Jak do tego się zabrać?
I jedno pytanie odnoście licznika. Czy u was też działa z opóźnieniem? Czasami gdy gwałtownie zachamuję to wskazówka potrafi spadać np z 60km/h do zera gdy stoję w miejscu

chyba nie tylko Ty masz problem z obrotomierzem, z tego co wiem dotyczy to wiemu egzemplarzy, jesli masz na gwarancji to w serwisie powinni Ci wymienic na inny (sprawny).. jesli po gwarancji to pozostaje Ci kupic nowy np na Allegro lub w sklepach z czesciami..

co do licznika to niewielkie opoznienie zawsze moze wystapic - natomiast takie o ktorym piszesz wg mnie kwalifikuje go do wymiany w serwisie, takiego oprzyrzadowania sie nie naprawia raczej bo koszt nowego jest niewielki i mniejszy niz jego naprawa..

pzdr

obrotomierz da się wyskalować, google wujek w tym pomoże

serafinq napisał:

obrotomierz da się wyskalować, google wujek w tym pomoże

tez jak zauwazylem mnie to czeka... dzisiaj zaczely sie male problemy ze wskazaniem obrotomierza :(

serafinq napisał:

obrotomierz da się wyskalować, google wujek w tym pomoże

a czy moglbys wrzucic jakis link? szczerze mowiac szukalem i na google i youtube ale nie znalazlem czegos lopatologicznego by potem samemu to zrobic - podobno chodzi o jakas jedna srubeczke :(