Zipp Pro 50 vs. Aprillia SR 50

Witam. Mam zamiar sprzedać mój dotychczasowy skuter i kupić sobie coś innego lecz mam problem z doborem modelu. Zastanawiam się nad Zipp Pro 50 lub Aprilia SR 50. Wiem, że te motorowery są drogie...może pomógłby mi ktoś znaleźć taki motor do 2500 zł? Niestety nie jestem za bogaty i mam problem z ceną...proszę o pomoc w doborze :)

a co my jestesmy od szukania? tablica allegro i jedziesz !

A może chociaż byś doczytał i byś mi pomógł wybrać między tymi dwoma motorowerami -,-

Wybór masz mniej więcej taki jak między gównem, a szarlotką. Co wybierzesz to Twoja prywatna sprawa.

lucek dobrze gada wybór jest prosty

pro 50 tylko fajnie wygląda i dźwięczy

Loool? Nie zastanawiaj się i bierz Apke... Co to za wybór :D

To tak, jakbyś się zastanawiał, czy kupić Dacię, czy Mercedesa! Tylko Aprilia!

bierz aprilike ;)

Pod warunkiem że masz kasę na utrzymanie. Do Zippa części są tanie i spala około 2l/100km. Apka jest kosztowna w utrzymaniu - ceny części i spalanie na poziomie 5 litrów potrafią skutecznie przeczyścić kieszeń. :-)

GrupaOper napisał:

To tak, jakbyś się zastanawiał, czy kupić Dacię, czy Mercedesa! Tylko Aprilia!

To jest BAAARDZO złe porównanie ,lepiej brałbyś dość nowego Renault w dieslu, czy używanego merca w benzynie co nie przebija poniżej 9 l / 100 km, podczas gdy renault pali po 5 l

Zależy jak z funduszami stoisz ,
mam znajomego z zablokowaną Gillerką co mu pali te 4-5 l / 100 i sam przyznaje że wolałby chińczyka co spali te 2-3 l , on wolałby tak bo ma finansowanie benzyny z własnych środków.

Pierwsze zastanów się czy budżet wytrzyma 2 x takie spalanie

Jak ktoś nie ma kasy niech lepiej kupi WS 50 niż dwa razy droższego Pro 50...

Ja mam taką, i Zippy "pro" wymiękają :D

Uploaded with ImageShack.us

Na pewno nie pod względem spalania. :-D

A kto powiedział, że jak kupisz Aprilie Sr, to coś Ci się popsuje?
Raczej stawiałbym prędzej na usterkę w Zippie...
Ale do rzeczy.
Zastanów się czy chcesz mieć silnik niezawodny i chłodzony cieczą (czyli nie zatrze się tak szybko niż inne 2T chłodzone powietrzem)
czy ekonomiczny cichy (nie ma co się oszukiwać, ale słaby) silnik 4T chłodzony powietrzem, czyli postoisz dłużej w korku w lato i silnik zagrzejesz.
Części do Zippa są tanie, ale czy chcesz często wydawać małe sumy na naprawy w Zippie? (ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka)
Tyle co zaoszczędzisz na paliwie tankując Zippa, to będziesz musiał wydawać na jego naprawy.
A w "Apce" jak coś padnie, to zaraz nie musi to być wał, czy cilnder.
Akurat to są rzeczy które mogą się popsuć w ostatniej kolejności (według mnie :)
Jak kupujesz Aprilie z przebiegiem koło 15 tys. to możesz być pewien, że przejedzie drugie tyle.
A Zippa z takim przebiegiem chyba nawet nie kupisz...(chyba, że po 10 przeglądach i wymianie cylindra i tłoka)
A co do spalania Aprili, nie jest takie duże ( 4.5 L??? z kosmosu....)
Ja manetką kręcę do końca gdy się rozpędzam, a jak osiągnę te licznikowe 80 (dokładnie to strzałka leży na mph/kmh, czyli jakieś 90 km/h)) to manetkę ustawiam na jakieś 1/3, tyle żeby utrzymać jedną prędkość.
Trochę się rozpisałem, ale radzę Ci bierz Apke, ja ze swojej (mimo, że ma 11 lat, jestem bardzo zadowolony)
A jeśli chcesz szpanować wyglądem i dzwiękiem (typu "wrrrrr")
To kup Zippa....
Pzdr!

Michalk001 napisał:

Na pewno nie pod względem spalania. :-D

No tak ;)
Zresztą i ja mam ograniczony budżet na paliwo... Więc staram się jezdzić oszczędnie :)

Proszę, poniżej 2000 pln ;)
http://allegro.pl/aprilia-sr-50-i3200027992.html

I kolejny za równo 2000 :
http://allegro.pl/aprilia-sr-50-lc-skuter-polecam-i3206280313.html

Obie Aprilie, które podałem są chłodzone cieczą (LC)

a możesz edytować posty zamiast walić jeden po drugim?