Zipp Pro 50 - Pomoc , dyskusja

Cześć , jestem swiezakiem na tym forum i chciałbym zasięgnąć opinii i pomocy kolegów , którzy mają już w tym doświadczenie :-) Otóż chodzi o to ze chciałbym zakupić sobie motorower zipp pro 50 . Mam 176 cm wzrostu i wagi 52 kg . Czy dałbym radę na nim usiąść swobodnie i jeździć na kartę motorowerowa ? Aktualnie mam 13 lat i w te wakacje zdaje na AM , więc już się szykuje na koszty i chce być do tego czasu już ogarnięty :-) Proszę o wasze wypowiedzi :-) Dzięki za odp .

Jeśli chodzi o wzrost, na pewno dasz radę :)
A swoją drogą, zanim coś kupisz dobrze by było, żebyś chociaż się przysiadł do niego wcześniej a nie np kupował na alledrogo w ciemno :)

No oczywiście , jadę , patrzę , i kupuje . Jak inaczej :-)

Wad konstrukcyjnych tego modelu nie da się usunąć bez wymiany kierownicy (uderza o bak przy skręcie w lewo), zdjęcia wszystkich plastików (złe spasowanie, trzeba dodatkowo odizolować plastiki od drgań), wyciszenia tłumika (jest dość głośny i męczący). Poza tym zostaną już drobnostki - pękające mocowania silnika, wszelkiej maści awarie i rdzewiejące elementy. Wspomnę też o zegarach których podświetlenie jest do dupy choć pobiera około 7W prądu, dodam też że przekłamanie prędkościomierza przy 70 km/h wynosi 15 km/h. Jak do tej pory widziałem kilka tych maszyn, miałem okazję się przejechać czymś innym i nigdy bym już tego nie kupił. Kupiłem coś bardzo podobnego, dopiero potem przejechałem się markowym ścigaczem i wiem czego spodziewać się do maszyny. Romet RR, Kymco K-Pipe, Junak 903 Race, Aprilia RS50/Touno, Derbi GPR, Reju RS2(Matrix) to są już lepsze propozycje a w cenie nowego Zippa plus przeglądy i części będziesz miał maszynę i sporo kasy na wymianę części i przygotowanie go do stanu "mechanicznie nowy".

Nie bierz Zippa... Nie ładuj się w to. Znam kilka osób które kupiły i żałują... Ile masz kasy ?

Zupełnie szczerze nie warto. Może i na wygląd jest ok ale jeżeli chodzi o jazdę to straszny muł ;) A kasa jak za chińskie moto straszna więc zastanów się czy aby na pewno warto?

Zipp? - nieeeeee :(

Chodzi mi o motor ładny (rasowy) z wyglądu , dźwięk z tłumika jak z cbr 600 coś podobnego , no i oczywiście 50 ccm i żeby było czymś depnac :-) Wydatek do 3 tys .