Zipp Pro 50 oraz inne motorowery typu ścigacz - instalacja kufra

Czy zna ktoś jakiś sposób na instalację kufra w motorowerach typu ścigacz np. Zipp Pro 50, Keeway Leone RK50, Aprilia RS 50, Derbi GPR 50, Rieju RS 50, Peugeot XR6, Yamaha TZR 50?

Musisz kupić odpowiedni stelarz pod kufer. W necie nie brakuje opisów i gotowych rozwiązań. Ale jakoś kufer mi nie pasuje do scigacza, burzy całą koncepcje motorka.

może lepiej takie materiałowe sakwy boczne ? lepiej by to wyglądało :)

benekpe napisał:

Musisz kupić odpowiedni stelarz pod kufer. W necie nie brakuje opisów i gotowych rozwiązań. Ale jakoś kufer mi nie pasuje do scigacza, burzy całą koncepcje motorka.

hmmm... jako awatar masz
Hondę CBF 125 z kufrem ;)
Według mnie nie wygląda źle, a z kufrem życie jest o wiele łatwiejsze :)

Czy mógłbyś dać jakiś konkretne linki do takich stelaży do "50-tek"?

harekop napisał:

może lepiej takie materiałowe sakwy boczne ? lepiej by to wyglądało :)

sakwy boczne nie pasują do sportowych motorów, pasują raczej do cruiserów.

CBF 125 to motocykl szosowo-turystyczny... Autor wątku, zamierza założyć kufer w ścigaczu....
To diametralnie inne typy motocykli. Bo dla mnie sprawa jest prosta. Kupuję moto turystyczne, doposażam je w kufer, sakwy boczne tang-bag, nawigację itd. Takie moto konstrukcyjnie dostosowane jest do takich modyfikacji. Natomiast ścigacz służy do... wiadomo czego... Pozdrawiam.

benekpe napisał:

CBF 125 to motocykl szosowo-turystyczny... Autor wątku, zamierza założyć kufer w ścigaczu....
To diametralnie inne typy motocykli. Bo dla mnie sprawa jest prosta. Kupuję moto turystyczne, doposażam je w kufer, sakwy boczne tang-bag, nawigację itd. Takie moto konstrukcyjnie dostosowane jest do takich modyfikacji. Natomiast ścigacz służy do... wiadomo czego... Pozdrawiam.

To jest szczegół. Owszem, można rozwijać pogawętkę na temat typów sportowych motorowerów, jednakże nie czepiajmy się szczegółów. Honda CBF 125 wygląda jak ścigacz i dobrze wygląda z kufrem. Poza tym nie dyskutuje się o gustach :) Jeśli nie ma motorowerowego odpowiednika "sportowo-turystycznej" Hondy CBF 125 to szukam rozwiązań w sportowych motorowerach na ulicę. Dlatego:

czy mógłbyś/mógłby ktoś dać jakieś konkretne linki do takich stelaży do sportowych "50-tek"? linki do wskazówek jak zrealizować ten cel itp?

No widzisz... Nawet producent nie przewidział możliwości zamocowania kufra do Zipp Pro 50... Pewnie tak jak i Ty, szukałem i szukałem i szukałem... i nie znalazłem żadnej oferty stelaża do tego "ścigacza". Więc jak widać, to nie do końca taki "szczegół" jak Ci się wydawało. Tak samo jest chyba w przypadku motocykli crossowych. Ale może uda CI się coś wyczytać w necie. Powodzenia.

Mam pytanie: tutaj jest zdjęcie Yamahy TZR 50 z kufrem. Czy wiecie może w jaki sposób go zainstalowano? Czy jest gdzieś jakaś firma zajmująca się robieniem uchwytów pod kufer czy coś?

Widać, że stelarz do kufra nie jest oryginalny. Ktoś go dostosował, nawiercił w motorku dziury i tak go zamocował...