Zipp pro 50 i gaźnik

Witam, mam pytanie do posiadaczy zippa pro 50 z 2012r. wcześniej nie miałem czasu i wgl i wczoraj zabrałem się za małe zmiany i poprawki w tym modelu. Tu o to moje pytanie co zrobić z gaźnikiem jak go wyregulować żeby nie było tego zaduszenia jak da mu się manetkę do oporu, tylko ładnie bez zaduszenia wkręcił się na obroty?

jeśli sam nie radzisz sobie za bardzo z ustawieniem gaźnika, to poproś kogoś znajomego co się trochę na tym zna. w internecie jest dużo o ustawianiu gaźnika w 4t. poszukaj trochę.

wyregulować potrafię jak wyregulowałem to praca była ładna równa kolor świecy prawidłowy "kawa z mlekiem" ale te zippy mają chyba tak na seryjnym gaźniku? nw czy to coś przez iglice za mało paliwa albo powietrza. niech ktoś się wypowie kto miał taki problem z tym modelem.
on się po prostu dusi po odkręceniu na maksa manetki ... trzeba powoli mu dawać gazu.

nie wiem jak wygląda u ciebie obudowa filtra powietrza, być może trzeba założyć zwężkę dolotu. wykręć filtr i zrób tak aby średnica gumowej rurki była mniejsza, owiń izolacją lub coś wstaw. mój znajomy miał w ferro 4t taki problem, czyścił filtr powietrza i wyjął tą zwężkę bo stwierdził że jest nie potrzebna, nie mógł dojść w czym tkwi problem, już chciał gaźnik wymieniać. jeśli możesz to wyślij mi fotki lub link tej obudowy, to ci doradzę jak to zrobić.

http://karbownik.pl/index.php?route=product/product&product_id=1861 to coś takiego. jak masz wlot powietrze jest jest mała gąbka potem jest lekkie oddzielenie małej komory od dużej i w tej dużej komorze masz wlot na gaźnik i w ten dużej komorze masz pustkę tam nic nie ma. ale masz rację chyba za dużo powietrza bo jak na gaźniku się całkowicie zakręci powietrze to się nie dusi można mu dawać a dawać ale za to ma problem z obrotami sam się wkręca, ma problem z zejście z obrotów itd.. ;/

zastanawiałem się nad wymianą filtra na stożkowy. tylko nie wiem jaki .. ;x

próbuj metodą prób i błędów, najpierw zmniejsz otwór trochę, a jak nie pomoże to trochę więcej, myślę że się uda, potem tylko gaźnik ustaw i będzie dobrze.