Zipp pro 50, dziwne pukanie.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Zipp pro 50, dziwne pukanie.

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Florke Florke 4 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Florke
    Florke
    Użytkownik

Witam, jestem od tygodnia dumnym posiadaczem zipp pro 50. Został on przerobiony na 72cc. Ucząc się nim jeździć, próbowałem zjechać z bardzo dużej góry. Włączyłem na luz i zjeżdżałem na sam dół. Wcisnąłem sprzęgło chcąc zmienić z luzu na 4, przy 2 biegu motorower dostał mocne szarpniecie. Po tym szarpnięciu motocykl dziwnie tak jakby puka. Odgłos słychać przy dodawaniu gazu i wydobywa się on z okolic łańcucha/skrzyni biegów. Moim zdaniem łańcuch się poluzował aczkolwiek nie wiem czy to nie jest coś poważniejszego. Jestem laikiem jeśli chodzi o motoryzację więc proszę o proste i bardzo dobrze wyjaśnione porady/instrukcje. Dziękuje. 🙂

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

kto na ludzie z górki jedzie?
    motor nie ma synchro wiec wrzucenie II biegu przy silniku na wolnych i obrotach koła jak na III to nie jest dobry pomysł. a jeżeli teraz stuka to nie przeszło bez echa dla mechanizmów skrzyni biegów

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

A i może rozrządu [wyższe obroty niż sinik generuje]

Zdjęcie profilowe Florke
    Florke
    Użytkownik

Dodam, że łańcuch jest faktycznie dużo luźniejszy. Stawiam, ze stuka o obudowę. Oprócz stukania nie widzę większych problemów. Jeśli uszkodziłem elementy wspomniane wyżej to jaki bd koszt wymiany?

Zdjęcie profilowe Florke
    Florke
    Użytkownik

+ Po wrzuceniu 2 dalej trzymałem sprzęgło.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Naciągnij łańcuch,koszt wymiany skrzyni ci powiedzą w serwisie tani ie jest [ok 400] a rozrzad tylko do ustawienia.

Zdjęcie profilowe Florke
    Florke
    Użytkownik

Spróbuje naciągnąć tylko łańcuch. Jeżeli problem ustanie to konieczne bd ustawienie rozrządu skoro wszystko jest ok?

Zdjęcie profilowe Florke
    Florke
    Użytkownik

+ pukanie jest bardzo ciche. Przy zamkniętym kasku prawie nic nie słychać.

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Florke napisał:

Spróbuje naciągnąć tylko łańcuch. Jeżeli problem ustanie to konieczne bd ustawienie rozrządu skoro wszystko jest ok?

Nie

Zdjęcie profilowe Florke
    Florke
    Użytkownik

Po naciągnięciu łańcucha wszystko jest Ok. Biegi wchodzą trochę łatwiej i bez szarpnięcia. ^^

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie