zipp pro 125 obroty/licznik prędkości.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 zipp pro 125 obroty/licznik prędkości.

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 2 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Tomek Smyczek
    Użytkownik

cześć mam pytanie a właściwie to dwa.

1. nie działa mi licznik prędkości może to być wina jakiegoś impulsatora odpowiedzialnego za to ? Jeżeli tak to gdzie on jest albo jak wygląda szukałem i nie bardzo go mogę zlokalizować :/

Czy znajdę go tutaj.

https://motor-x.pl/czesci-do-motorowera,uklad-elektryczny,c.html ?

2. Pytanie to na pełnym odkręceniu manetki moto dostaje zamuły. Tzn obroty spadaja rosną i go szarpie. o Co chodzi

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

1. Układ prędkościomierza jest w większości przypadków czysto mechaniczny i składa się ze ślimaka (przekładni) przy kole, linki w pancerzu i mechanizmu w samym liczniku. Jeżeli nie ma wyświetlacza z prędkością to nie ma żadnych impulsatorów… itd. A działa ci przebieg?
    2. Wg mnie go zalewa – regulacja

ziuuummmm….

Tomek Smyczek
    Użytkownik

ad1 Dzięki Twojej sugestii już wiem w która str. iść. Mierzy mi km ale źle liczy ich zdecydowanie za mało tak jakby od czasu do czasu naliczał. Tak samo jest z licznikiem czasami pokarze prędkość i spadnie do 0 tak jakby dostał jakiś impuls i zaraz dupa.
    Znalazłem ten element przy przednim kole wygląda jak mały prostokącik zalany zapewne to ten czujnik indukcyjny na kablu świruje.

ad2. Obecnie moja regulacja została przeprowadzona w sposób taki. dokręciłem śrubę na maxa i odkręcałem tak długo aż prawie zgasł i potem leciutko dokręciłem jeszcze aby te obroty mu się utrzymywały.
    Ale to była tylko regulacja obrotów w gaźniku nigdzie nie potrafię odnaleźć regulacji przepływu paliwa tak aby mieszanka była odpowiednia. W związku z czym uznałem że on nie ma regulacji paliwa. No chyba że kranik jest jego regulacją co chyba raczej nie możliwe.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka RSX 125

Nowy RSX to 10.6 KM, agresywnie brzmiący wydech i dwa hamulce tarczowe. Do tego sportowy design, niezawodny silnik zasilany wtryskiem i dwa hamulce tarczowe. Nowy RSX jest świetnym sposobem na wkroczenie do świata prawdziwego motocyklizmu.

Tomek Smyczek
    Użytkownik

To co jest ktoś w stanie pomóc jakoś z tą regulacją paliwa ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

na temat regulacji gaźnika sugeruje użyć google, jest tam tyle opisów że szkoda to jeszcze raz przepisywać

ziuuummmm….
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie