Zipp Parco nie gaśnie.

Witam. Mam taki problem iż nie mogę zgasić skutera stacyjką nie reaguje na wyjęcie kluczyka czy pozycje OFF. Mogę go zgasić nóżką bocznią.
Od czego zacząć proszę o pomoc ;)

To chyba logiczne - od sprawdzenia kabli przy stacyjce jak i samej stacyjki. Miernik w dłoń i do roboty.

Ok jutro się miernikiem pobawię dodam jeszcze że bez kluczyka odpala bez problemowo ze startera :(. Chyba biało-czarny kabel jest od gaszenia no nie ? bo mam taki i przy module i stacyjce.Często się psują stacyjki przy skuterach ? Jakiś prąd powinien być na tym kablu jak się będzie gasić skuter bo czytałem gdzieś że to jest jakieś zwarcie masy czy coś takiego ...

bez kluczyka odpala ci skuter a ty sie zastanawiasz co masz uszkodzone?
stacyjke masz uszkodzoną.

jak najlepiej sprawdzić stacyjkę? bo jakoś nie chce mi się wierzyć żeby tak od niczego stacyjka poszła skuter jest wręcz prawie na dotarciu 2000 km 2 lata ma i już by stacyjka poszła ?

Proste, jeżeli jesteś w stanie odpalić skuter zarówno z podłączoną jak i odłączoną kostką od stacyjki (bez kluczyka oczywiście), to znaczy, że ta padła. Zaś główny powód psucia się nowych części to MADE IN CHINA.

Okazał nie naderwany kabel przy stacyjce nie potrzebnie rozbierałem całą stacyjkę ale wszystko już działa :D