Zipp Parco nie chce ruszyć

Witam mam problem. Skuter gdy stoi na stopkach łapie bardzo duże obroty, lecz gdy zestawiam go ze stopek to od razu gaśnie. Nie chce odpalić również gdy jest wciśnięty tylni hamulec, a gdy jest odpalony i wcisnę tylni hamulec to też gaśnie. Od czego to może być??

myślę że od jakiejś usterki.

No właśnie tylko od jakiej

a już cos sprawdzałeś?

Nie wiem właśnie co sprawdzić

Sąsiad tak miał, gasł od razu po zestawieniu ze stopek. Winnym okazał się kabelek idący do cewki zapłonowej. Sprawdź cewkę i czy wszystkie połączenia są ok, i czy żaden kabelek czy konektor nie jest poluzowany.

Sprawdziłem wszystko co napisałeś i jest tak jak powinno być. Czyli to coś innego

Tylko mnie martwi że jak odpali to traci prąd i światła przygasają dopiero gdy nabije obrotów to świecą normalnie

zaczyna się ciągnięcie za język kolejnego z zapałem do naprawiania i kompletną niewiedzą w temacie…

Kolego Szanowny,
ale jak stoi na tej centralnej nóżce to to “łapie wysokie obroty” znaczy że sam się wkręca czy też znaczy że można go gazem wkręcić?
A kręci się tylne koło jak sobie tak stoi na tej nóżce? i jak postawisz na ziemi to ziemia zatrzymuje koło a ono silnik? Czy tylnym hamulcem tez zatrzymujesz koło i dlatego zduszasz silnik?
Masz tam sprawny akumulator? Co to kurwa znaczy "traci prąd’? Kapie mu prąd na ziemie?
Skup się i precyzyjnie odpowiadaj bo dopraszanie się o odpowiedzi wybitnie zniechęca do brania udziału w takim wątku.