zipp ouantum 2t pomoc w wyborze oleju

Witam. Stałem sie posiadaczem skutera zipp quantum 2t skuter ma przejechane 2300km,od nowosci lany jest olej do mieszanki Castrol 2t mineralny,po przeczytaniu wielu opinii chciałbym zmienic na jakis lepszy np CASTROL ACTEVO Scooter 2T połsynhtetyczny lub pełen syntetyk Castrol Power 1 Racing 2T. Czy warto zmieniac olej na jakis lepszy czy pozostac przy mineralnym? czy po zmianie silnik bedzie pracował lepiej i mniej dymił czy nie odczuje zadnej roznicy?

ja jeździłem na Platinum 2T z orlenu, potem na Castrol F1 Racing, różnicy wielkiej nie było. Tyle że oba syntetyki.

To jesli doleje do mineralnego castrola połsyntetyka lub syntetyka oczywiscie tez castrola to nic sie nie stanie??

nie, przepali to

A co z silnikiem,nie bedzie zadnych skutkow ubocznych?? bo czytałem ze syntetyk moze rozpuscic nagary w silniku i pogorszyc jego osiagi.

o innym silniku czytałeś.

jeszcze jedno pytanko czy oprocz roznicy cenowej (mineralny ok 25 zł za litr,syntetyk prawie drugie tyle) bedzie zauwazalna jakas poprawa w pracy skutera tzn. bedzie mniej dymił lepiej sie wkrecał na obroty? sorry za banalne pytania ale nigdy nie miałem do czynienia z skuterami.

poprawy nie bedzie ale powinien dłużej pożyć.

to warto stosowac lepszy olej czy pozostac przy tym co jest??

twój wybór. wszystko masz w tym wątku