Zipp Otis 4T - Rozrusznik nie pali.

Witam! Mam problem już od samego kupna skutera z rozrusznikiem. Mianowice nie ma mowy o odpaleniu z elektrycznego startera. Dlaczego ? Od nowości palił z rozrusznika może z 2 miesiące , potem kupiłem nowy akumulator i znowu palił z 2 miesiące i to samo. Myślę , że to wina elektryki w tym skuterze. Co może tak rozładowywać akumulator że po przekręceniu kluczyka nie ma siły nawet zatrąbić ?

Cewka może :) a nie gubi ci na masie prądu ?

Cewka była wymieniana. Zaraz zobaczę jak aku ma na sucho napięcie i po odpaleniu.

Na początku jak na sucho ziemrzyłem było 5,5 V więc bardzo mało . Zostawiłem zapalony skuter na 10 minut i zgasiłem napiecie wynosi już 11V ale gdy chcę odpalić z rozrusznika słyszę tylko delikatne pstrykanie. Akumulator daje radę więc. Co do cewki to zadzwoniłem do serwisanta i powiedział ze nie wymieniał cewki tylko zawory ustawił.

aku za słaby i nie kręci
a jak kupiłeś aku nowy to czytałeś instrukcje obsługi tam wszystko pisze

Po co instrukcja od aku do rozrusznika pomyśl !!!
Aku ma 11V rozrusznik powinie kręcić normalnie a wgl. się nie rusza. Jak nie wiesz to nie pisz bzdur.

a od kiedy skuter ma zasilanie na 11v co chyba twój tylko po wszystkie mają na 12 v

Dobra zobaczymy ... niech pochodzi jeszcze z 15 min. doładuje się do 12 i zobaczymy czy zakręci .