Zipp Nitro Ssanie.

Hej,
Znajomy kupił Zipp Nitro 250. Problem:
Brak instrukcji obsługi. Brak odpowiedzi na pytanie gdzie w tym motorze jest ssanie. Ja nie jestem w stanie na odległość mu pomóc. Mówi, że nie ma żadnej widocznej dźwigni ssania, a nie wydaje mi się, zeby tam było automatyczne.
Z kolei mówi, że pod siedziskiem pasażera znajduje się jakiś dziwny przycisk. Co to może być. Czyżby ssanie właśnie?

Przed chwilą neta przeglądałem, pisało że "jest jakaś dźwignia którą można obsłużyć po zejściu z motocykla" czy coś.Niech sprawdzi znajomy, może jakąś znajdzie :D

Zazwyczaj przy gaźniku jest Ssanie.Tak miałem w quadzie i w internecie są właśnie zdjęcia czarna dzwigienka.Z kolei mój ojciec przy Kawasaki Vulcan ma na kierownicy przy lewej rączce taki suwak do góry i na dół.Po rozgrzaniu silnika się wyłącza.

PS: Ten Zipp jest dosyć nowy więc już w takim powinno być automatyczne :]

No automatyczne w nowych chinolach właśnie nie jest normą - patrz Zipp Pro 50 i inne manuale.
Dziwi mnie ten jakiś przycisk pod siedzeniem pasażera.

A ogólnie sprawa wygląda tak. Nowy motocykl nie odpala na zimno, na ciepło tak. Dodatkowo pływają obroty. Więc moja diagnoza taka:
Jeśli ssanie automatyczne to zalewa go.
Jeśli ssanie ręczne to nieuruchomione.
Pływanie - kwestia albo urody gaźnika, albo zalewanie.

Co o tym myślicie? Dobrze kombinuję?


To jest to. Ale bzdura.

Obrazek przepustnicy na przycisku wszystko wyjaśnia :)

PS: Dziwi mnie tylko umiejscowienie owego przycisku :D

Haha żenujący popis konstruktorów.Jakby umieszczenie na kierownicy było problemem...

to cięgno od zamka kanapy kierowcy!
SSanie jest pod bakiem obok gaźnika trzeba zajżeć pod bak i wszystko bedzie widać.